Právě vyhledáváte: Kuriozity

Prozraďte, co máte zaparkováno v garáži. Oblíbený typ auta hodně vypoví o vaší osobnosti

V dnešní době existuje hodně typů a stylů aut a každý z nás má jinou představu, jak takové ideální auto vypadá. Lidé si vybírají vozidlo podle různých kritérií, jako jsou například finance, velikost, osobní styl nebo zkušenost řidiče.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Ponořte se hluboko do svého podvědomí. Japonský test kostky odhalí pravdu o vaší osobnosti

Na internetu existuje mnoho testů osobnosti. Některé z nich jsou skutečně fascinující a možná odhalili něco, co jste si sami nechtěli přiznat. Dnes se podíváme na jeden z nejlepších testů, které můžete absolvovat.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Mluvící papoušek se snaží komunikovat s veverkami. Když nereagují, baví je jinak

I když jsou papoušci známí tím, že jako jediná zvířata dokážou mluvit, naučit je některá slova může být značnou výzvou. Když se však zadaří, obsah toho, co říkají může některé lidi naprosto odrovnat.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Matka utekla před plameny z hořícího domu. Nyní čelí obvinění z trestného činu

Erica Rosello byla zatčena z důvodu zanedbání péče o dítě s těžkým ublížením na zdraví poté, co policie uvedla, že její šestiletou dceru museli hasiči zachránit z hořícího bytu, když matka uprchla a své dítě nechala osudu.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Muž se rozhodl vykopat ve vesnici další zdroj vody. Všichni se mu smáli, ale za 40 dní se stal zázrak

Člověk dokáže pro lásku i nemožné. Tento muž všem obyvatelům vesnice dokázal, že se mýlili. To, co bylo jinými považováno za šílenství, on dokázal za pouhých 40 dní. A o co šlo?

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Rodiče nechali ležet novorozeně na studené zemi v obchodním centru. Kolemjdoucí byli v šoku

Na ulici nebo i v obchodních domech, zkrátka kdekoli, můžete potkat různé typy lidí. Přestože se můžeme snažit řídit heslem, ať si je každý jaký chce, ať si každý nosí, co chce a dělá, co chce, někdy se neubráníme pozastavení se nad chováním některých jedinců.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Není to jen házení balónku. Zábavné aktivity, které můžete dělat společně se svým psem

Nejen člověk potřebuje denně trochu pohybu, i váš věrný čtyřnohý přítel začne při představě běhání venku samovolně vrtět ocasem. Ale všechny ty psí atrakce na cvičištích nebo psích parcích, to není nic pro vás.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Společná péče o děti není vlastní jen lidem, psi umí pečovat se stejnou láskou. Video retrívrů se stalo mezi pejskaři hitem

Pes, nejlepší přítel člověka? V lecčems se mu také podobá. To může dosvědčit majitel páru zlatých retrívrů, kteří spolu vychovávají šest úžasných štěňat. Jejich péče a vzájemná výpomoc je odzbrojující.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Jak jednat s pasivně agresivním člověkem. Tyto tipy vám usnadní komunikaci i dosažení cíle

Když komunikujete s někým, kdo je verbálně agresivní, můžete mít pocit, že vás zastrašuje nebo se vás snaží zahnat do kouta. Takoví lidé se totiž neohlíží na vaše pocity nebo dojmy, ale jdou si tvrdě za svým a nehledí napravo nalevo.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Slavní, o kterých jste netušili, že mají dvojče. Leckdy jsou od sebe k nerozeznání

Hrají ve filmech, moderují v televizi, jsou úspěšní v modelingu nebo naopak v pop music, ale málokdo tuší, že mají dvojče, které je od nich k nerozeznání.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Trik, jak zabránit neustálým zastávkám na toaletu při dlouhé cestě autem

Jet na dovolenou autem je velmi příjemné, pohodlné i levnější než jiné způsoby cestování. Drobnou nevýhodou cestování autem na dlouhé vzdálenosti je potřeba neustálého zastavování na toaletu.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Z té částky se vám protočí panenky. Švýcarský boháč věnuje balík na záchranu planety. Apeluje na všechny, aby také přispěli svou troškou úsilí

Všichni víme, že naše planeta Země se nachází v situaci, kdy je potřeba myslet na životní prostředí, řešit problém globálního oteplování, jenž postupuje alarmujícím tempem. Zvířata vymírají, brodíme se v plastovém odpadu a příroda ustupuje.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Znát pohlaví dítěte před narozením má svá pro i proti. Na jakou stranu se přikláníte vy?

Tato otázka je skutečně velká pro všechny rodiče, kteří očekávají přírůstek do rodiny. Jakmile na vás bude trochu vidět bříško, všichni se ve vašem okolí začnou vyptávat, jestli to bude chlapec nebo dívka.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

I přes ošklivé rozchody si najdeme zase tu stejnou osobu. Důvody, proč nás stále přitahují stejné typy lidí

Bez ohledu na to, jak často opakujete, že už nikdy nebudete chtít žít s někým, kdo je jako váš bývalý partner, je velká šance, že se vrátíte ke stejnému typu člověka. Ať už se jedná o vzhled nebo charakter, často dáváme přednost stejnému typu lidí.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Pohlavní styk za časů karantén. Proč u některých párů klesla sexuální aktivita na minimum?

Jakmile se v dnešní době narodí jakékoli miminko, máme tendenci jeho početí odůvodňovat karanténou. Obecně se předpokládá, že lockdown páry sblížil a většina sexuálně aktivních lidí se během domácí izolace oddávalo sexu více než kdy jindy.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Na úhlu pohledu záleží. Dítě zachycené s cigaretou v puse při fotbalovém utkání je někdo jiný

Lidé se dělí na dvě skupiny. Na ty, kteří se domnívají, že vypadat mladě je výhoda a na ty, kteří si myslí, že je to spíše ke škodě. Dospělí lidé ve svých dvaceti letech si samozřejmě myslí, že není dobré vypadat jako náctiletí

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Spíte s partnerem v poloze na lžičku? Pak máte mezi sebou unikátní pouto

Poloha dvou lidí na lžičku je jednou z nejznámějších pozic spánku spokojných párů. Tento přístup vytváří bezpečné a intimní prostředí. Co všechno o vás může vypovědět?

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Porazila španělskou chřipku i koronavirovou pandemii. Vítězný taneček 107leté seniorky baví svět

Seznamte se s Annou Del Priore, pozoruhodnou 107letou ženou, které se podařilo přežít dvě jedinečně nebezpečné pandemie, jež zasáhly svět. Porazila jak španělskou chřipku, tak současný COVID-19. Obdivuhodná žena si po zotavení dopřála vítězný taneček.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Co se děje s lidským tělem po úderu bleskem? Smrt není jistá, ale je třeba počítat s vážnými následky

Myšlenka, že do nás uhodí blesk, je skutečně děsivá. To, čeho se spousta lidí obává, se stane realitou pro přibližně 100 jedinců ročně. Přestože se často předpokládá, že úder blesku je smrtící, není to pravda.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Nehty jako zrcadlo do duše. Co o vaší osobnosti prozrazuje tvar vašich nehtů?

Nehty jako zrcadlo vaší duše. Jste odvážní, ambiciózní, odhodlaní nebo beznadějní romantici? Tvar nehtů o vás často odhalí více, než byste si možná mohli myslet.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Patologická žárlivost: Jak poznat, že žárlivost už dávno není jen roztomilým důkazem lásky

Trochu žárlivosti ve vztahu asi zná každý. Partner flirtuje s jinou, velice atraktivní osobou. Pravděpodobně vás to nezajímá, ale nakonec stejně ucítíte ten sžíravý pocit žárlivosti. Je to naprosto normální, dokonce v některých případech i zdravé.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Dívka měla jít společně s matkou na koncert. Ta ale náhle zemřela. Zpěvačka ukázala svou laskavou tvář

Leah Murphy, 14letá dívka, plánovala jít na koncert své oblíbené zpěvačky Pink se svou maminkou Debbie. Obě byly zpěvaččinými velkými fanynkami a nemohly se dočkat, až zavítá do australského Brisbane. Dívku však zasáhla srdcervoucí zpráva.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Pravda o vlivu ibuprofenu na vážnější příznaky covid-19

Možná si vzpomínáte na začátek koronavirové pandemie loni v březnu, kdy panoval názor, že protizánětlivé látky, jako je ibuprofen, by vám mohly způsobit vážnější průběh onemocnění. Studie nyní ukazují, že tomu tak není.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Láska na první pohled. Skutečně existuje nebo se jedná jen o směs hormonů?

Stačí jediný pohled a ihned přijde ten zvláštní pocit. Srdce buší jako splašené a zdá se, že tělo samo pozná, kdy jsme potkali naši osudovou lásku. Právě díky silnému tlukotu srdce a brnění po celém těle si uvědomíte, že teď a tady se to stalo.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Hry narcistů: Typy chování, kterými manipulují se svými partnery

Říká se, že člověk dokáže milovat druhé pouze tehdy, pokud miluje sám sebe. Sebeláska však může žít svým vlastním životem a lehce se změnit v narcismus. Narcisté jsou mistři manipulace.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Světový rekord v pojídání majonézy. Žena za tři minuty snědla neuvěřitelné množství

Jaký je nejpodivnější světový rekord, o jakém jste kdy slyšeli? Michelle Lesco z Arizony totiž oplývá zajímavým talentem v oblasti jídla. Nemluvíme tady pouze o rychlém jedlíkovi, ale i o rekordu, který Michelle drží ve spořádání skutečně netradiční potraviny.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Signály, že svého partnera už dávno nemilujete a je čas ukončit vztah

Každý vztah a každá zamilovanost jsou jiné. Tak jako tak ale každý pár přejde od motýlků v břiše do určitého stereotypu, kdy si není jistý, zdali setrvávání ve společném životě je láska nebo zvyk. Pokud si všimnete, že vaše pocity vůči druhému člověku ochabují, máte dvě možnosti.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Muž dopřál jazzový koncert netradičnímu publiku. Jeho hudbu si užívalo stádo krav

Věděli jste, že krávy mají svou oblíbenou hudbu? Jak to tak vypadá, je to jazz. Přišel na to 53letý Rick Hermann, který se rozhodl vzít saxofon do ruky a zahrát svému stádu krav trochu jazzu. Z náhlého nápadu vzniklo krásné video.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Horká a ledová káva. Jaký je mezi nimi rozdíl a která verze je zdravější?

Pokud jste milovníky kávy, je dost pravděpodobné, že se v letních měsících budete rozhodovat, zdali si dát klasickou horkou nebo ledovou. Říkáme si ale, zda je možné obě verze pokládat na stejnou úroveň?

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Sníte o svém šéfovi? To nemusí hned znamenat, že po něm toužíte

Zdálo se vám včera v noci o svém šéfovi? Možná je to pro vás trochu matoucí, ale pravdou je, že i když se někdo takový ve vašem snu objeví, nemusí to vždy mít něco společného s vašimi tužbami. Vysvětlíme vám, co může takový sen znamenat.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Obr mezi ptáky jménem harpyje. Lidé se domnívají, že se jedná o člověka v ptačím kostýmu

Jaké zvíře vás napadne jako první, když si máte představit toho největšího tvora? Někoho slon, jiného velryba. My bychom vám dnes chtěli představit zvíře, které možná není největším ve světě zvířat, ale v říši ptáků zcela určitě.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Důvody, proč se ze vztahu vytrácí vášeň. Ne vždy je na vině třetí osoba

Sexuální život každého páru se časem mění. Společné soužití dvou partnerů a čas mají vždy vliv na intenzitu vášně ve vztahu. Stres, únava, rutina a občasná špatná nálada jsou některé z nejčastějších příčin, které brzdí sexuální touhu.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Syndrom nočního přejídání: Když jsou cesty do ledničky nemocí

Ležíte v posteli a díváte se do stropu s myšlenkou, že byste si zašli pro něco dobrého do ledničky? Možná si myslíte, že jen nedokážete odolat jídlu a máte slabou vůli, ale tento stav má svůj název – syndrom nočního přejídání.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Stanování se změnilo v boj o život. Otec holýma rukama chránil svou rodinu před predátorem

Co nejhoršího si dokážete představit při kempování s rodinou? Zapomenete si doma jídlo, náhradní oblečení nebo zjistíte, že váš stan je roztržený? To všechno se dá nějakým způsobem přežít, ale útok vlka? To se stalo jedné rodince z Kanady, která na děsivý zážitek jen tak nezapomene.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Ukažte, co čtete, my vám povíme, jakým jste člověkem. Co o nás vypovídají oblíbené žánry knih?

Podle vědců na nás mají knihy mnohem větší vliv, než bychom vůbec čekali. Příběhy ovlivňují naše vlastní sociální dovednosti, například italská studie výzkumného týmu ukazuje, že u lidí, kteří si často vybírají populární romány, je pravděpodobnější, že na první místo uvedou svůj vlastní názor.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Záchranáři vybudovali želví tunel pro bezpečné překročení silnice

Všichni jsme pro záchranu zvířat, kdykoli je to možné. Ať už se jedná o adopci domácího mazlíčka z útulku, záchranu zvířete ze silnice nebo podání lžičky se sladkou vodou malé včelce. Každý takový krok pomůže.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Zaměstnanec supermarketu bojoval proti přesile, aby bránil ženu. Vedení z incidentu vyvodilo nepochopitelné následky

Kristopher Oswald seděl během pracovní přestávky ve svém autě na parkovišti. Tehdy si všiml muže, který popadl neznámou ženu a natlačil ji proti autu. Kristopher nedokázal jen tak nečinně sedět a rozhodl se ženě pomoct. Jeho odvaha ho stála místo.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Muž si adoptoval nemocného pejska. Chtěl, aby poslední chvíle života nestrávil v útulku

Existuje nespočet důvodů, proč bychom si měli adoptovat psa,  kočku či jakéhokoli jiného domácího mazlíčka. Každý člověk, který něco takového udělá, projeví obrovskou laskavost, která mu bude jistě oplacena láskou a náklonnosti daného zvířete.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Nejčastější chyby při samotestování na koronavirus, které mohou zkreslit výsledek

Stejně tak jako všechny jiné testy, které si děláme sami, i samotestování na koronavirus může ukazovat nesprávný výsledek. To je zpravidla způsobeno chybami v samotném provedení. Proto je nutné vědět, jaké jsou nejčastější omyly, kterých se dopouštíme, abychom v budoucnu získali výsledek se správnými údaji.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Neuvěřitelný výkon novopečené maminky. Deset měsíců po porodu překonala rekord Usaina Bolta

Po porodu je na matky vyvíjen tlak nejen v rámci výchovy dítěte a nové životní role, ale také, jak rychle se vrátí do práce nebo zhubnou a budou opět ve formě, v jaké byly před porodem. O to víc, pokud se jedná o profesionální sportovkyně. Allyson Felix je americká sprinterka, která se po 10 měsících od porodu vrátila na dráhu, kde překvapila celý svět.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ