Kuriózní hostel v přestavěném školním autobusu

                   

Někteří lidé si k bydlení vyberou opravdu podivné místo. Jako například pár z tohoto příběhu. Oni a jejich roční dcera žijí v autobuse. A to ne ledajakém. Pamatujete si z filmů typické žluté autobusy, které sbírají děti a vozí je do školy? Tak přesně takový autobus si belgický pár Val a Tim přestavěli na hostel. Oba dva milují přírodu a nechtějí se usadit na jednom místě. Na cestách s batohem na zádech se oba cítí více jako doma, než ve skutečném domě.

Chtěli si otevřít hostel

Když už by se měli usadit na jednom místě, zvažovali otevření hostelu. Tak by alespoň mohli být obklopeni lidmi, kteří cestují a mít tak cestování zprostředkované alespoň jejich prostřednictvím. A pak přišli s nápadem: mobilní hostel. Je o to atraktivnější, že je vytvořen ve školním autobuse! Aby si mohli tento sen splnit, zahájili fundraisingovou kampaň s cílem získat dostatek peněz na přepravu klasického žlutého autobusu ze Spojených států do Belgie.

Přestavba autobusu

Po převozu autobusu shromáždili desítky dobrovolníků, kteří přestavěli interiér autobusu do obyvatelného stavu s veškerým potřebným vybavení. Nechybí tak palandy, kuchyň, koupelna i pračka. Elektrickou energii zajišťují solární panely na umístěné na střeše autobusu.

A jaká je cena?

Pokud byste chtěli strávit týden v tomto autobusovém hostelu, připravte si něco málo přes 500 eur. Cesty autobusu jsou ale více méně nevyzpytatelné: tento rok cestuje autobus po Rakousku a příští léto bude v Norsku! Nejtěžší částí procesu byla registrace autobusu a získání dokladů, aby mohli legálně řídit. Ale se spoustou trpělivosti a vytrvalosti nakonec všechno zvládli. Mezitím se dokonce stali rodiči dítěte Fenny, které s nimi a psem cestuje. Dělají to už tři roky: neustále sdílejí otevřenou cestu s novými lidmi a plní si svůj sen. Navzdory tomu, jak to vypadá zvenčí, se jedná o velice moderní autobus.

Obrázky: The Nomads Family

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Marián Žitný

Zobrazit další články