Právě vyhledáváte: Kutilství

Šikovné alternativy vánočního stromku. Vytvořte si kouzlo Vánoc i bez nepořádku z jehličí

Nechcete si zaneřádit celý byt jehličím, ale přesto toužíte po vánoční atmosféře v podobě vánočního stromku? I pro vás existují různé alternativy, které lze použít místo vánočního stromku.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Otec si poprvé v životě oholil svůj plnovous. Reakce malé dcerky je k nezaplacení

Jeremy Batiz nosil vousy po většinu svého dospělého života. Dokonce i jeho manželka Sofia jej viděla oholeného pouze jednou v životě. Nyní se rozhodl udělat radikální změnu a plnovous shodit. Sofia zachytila vtipný okamžik, kdy se Jeremy ukázal jejich malé dceři Amélii.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Matka utekla před plameny z hořícího domu. Nyní čelí obvinění z trestného činu

Erica Rosello byla zatčena z důvodu zanedbání péče o dítě s těžkým ublížením na zdraví poté, co policie uvedla, že její šestiletou dceru museli hasiči zachránit z hořícího bytu, když matka uprchla a své dítě nechala osudu.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Jak si vyrobit domácí fyziologický roztok. Použít jej můžete pro výplach nosu i uložení kontaktních čoček

Při správné přípravě se domácí fyziologický roztok podobá destilované vodě. Z toho důvodu je bezpečné používat jej pro výplach nosních dutin a očí například při rýmě. Stejně tak můžete fyziologický roztok využít k oplachování a skladování kontaktních čoček, piercingu a ošetření drobných ran a škrábanců.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

O této vychytávce jste neměli ani tušení. Naučte se správně nalévat olivový olej z láhve

Olivový olej je zdravý, používá se k přípravě výtečných pokrmů, salátů nebo italských delikates. Stačí pár kapek, aby dostal pokrm pověstný šmak. Co by taky byl zeleninový salát bez olivového oleje?

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Nevidomý inženýr vynalezl chytrou hůl. Senzory upozorní na všechny překážky

Technologie jsou neodmyslitelnou součástí našich životů. Pomáhají nám s navigací, při hledání přátel ze základní školy i s výběrem nejlepší restaurace. V našich domovech se mohou objevit i takové systémy, které pomocí hlasu můžeme jednoduše ovládat.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Bezpečný způsob, jak pejskům stříhat drápky

Představa stříhání psích drápků může být skutečně děsivá. Především pro psy, kteří tuto činnost upřímně nenávidí, zvláště, když jsou jejich drápky citlivé. Pro člověka se jedná o nelehký úkol, protože v drápkách jsou nervová zakončení a céva, jejíž zasažení je bolestivé. Jak tedy poznat správné místo, kde střihnout?

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Snídejte jako ve filmech. Naučte se s námi, jak si připravit pravý francouzský toast

Rádi sledujete americké filmy a pokaždé si říkáte, jak asi může chutnat ten francouzský toast, který si tam tak často užívají k snídani? V naší kultuře nejsme příliš zvyklí na tento druh snídaně, protože se zde mísí sladké chutě se slanými, ale možná právě to dělá z francouzského toastu takovou pochoutku.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Farmář vyrobil pro své krávy zábavnou atrakci, které se nemohou nabažit

Farmaření není zrovna jednoduché zaměstnání, zvláště když se mu člověk věnuje naplno a představuje pro něj hlavní zdroj obživy. Také proto se tomuto stylu života věnují pouze lidé, kteří jej opravdu milují a nedají na něj dopustit.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Usušte si květiny na dekoraci. Druhy vhodné a nevhodné k domácímu sušení

Sušené květiny najdete v každém květinářství a ve většině domácností. Dodají interiéru příjemnou atmosféru a umístit je můžete jak do vázy, tak i zavěsit na zeď. Sušené květiny jsou velice populární, protože nevyžadují žádnou péči a navíc si je můžete snadno vyrobit sami.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Muž s kožní nemocí háčkuje panenky pro děti se stejným postižením

Vitiligo je stav, který postihuje přibližně 1 – 3% světové populace. Způsobuje změnu barvy kůže, takže lidé s tímto problémem trpí světlými skvrnami na pokožce. Do značné míry je vitiligo neškodné onemocnění, i když mohou být bílá místa méně odolná vůči slunci.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Utopili jste telefon? Zapomeňte na rýži, existuje účinnější způsob absorbování vlhkosti

Berete si s sebou mobilní telefon do koupelny a najednou jej vidíte plavat v záchodové míse? Většina lidí jej v takový moment vloží do misky s rýží v naději, že absorbuje vodu. Ale víte, že existují mnohem lepší postupy než tento?

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Vyrazte na cestu raz dva. Motoristické rady na rychlé odmlžení oken

Zimní rána jsou pro řidiče obzvláště nepříjemná. Pokud se teploty pohybují pod nulou, přidává se k rannímu rituálu škrábání oken od námrazy a zahřívání auta. Není to o moc jednodušší ani když se lehce oteplí, to zase čekáme na odmlžení oken, abychom vůbec něco viděli.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Důchodce strávil několik let tvarováním živého plotu. Výsledkem je úchvatné dílo ve tvaru mýtického tvora

Bez ohledu na to, jaké má člověk koníčky, je potřeba se jim věnovat a udělat si na ně čas. Je důležité, abychom měli možnost vypnout z pracovního procesu, procvičit mozek a rozvíjet se. Ať už jde o fotbal, zpěv, hru na hudební nástroj nebo práci na zahradě.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Hrubá síla není nutná. Fígle zkušených hospodyněk na otevírání zavařovacích sklenic

Kyselé okurky, kysané zelí, domácí rajčatový protlak, olivy, broskvový kompot nebo marmeláda? Jak se dostat k vytouženému obsahu, když nechce povolit víčko na závit? Takové chvíle jsou doslova k vzteku a většina lidí se snaží zdolat víčko pomocí hrubé síly.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Výroba originální barevné misky ze starých knoflíků a balónku

I z obyčejných knoflíků se dá vytvořit krásná a praktická dekorace. Vyzdobte si svůj domov nádhernou barevnou miskou, do které pak můžete vkládat třeba ovoce nebo jiné předměty. Výroba je časově trochu náročnější kvůli schnutí, bude vás ale bavit a navíc je velmi levná.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Nevyhazujte prázdné plechovky, vyrobte si z nich krásné dekorace do domácnosti

Vyhnout se zcela odpadu je v dnešní době nemožné. Pokud ale chcete žít trochu víc ekologicky, existuje spousta možností, jak některé věci recyklovat. Jednou z takových věcí je i obyčejná plechovka. Z té se dá s trochou šikovnosti vyrobit spousta krásných věcí, pokud ji při otevírání nepomačkáte nebo nepoškodíte.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Tipy, jak vytvořit z nudných květináčů originální umělecká díla

Možná jste si už všimli, pokud si domů rádi kupujete květiny, že většina z nich je v obchodech prodávána v plastových, zpravidla hnědých, květináčích, které jsou sice ideální pro jejich pěstování, ale moc parády nenadělají. Dnes pro vás máme několik nápadů, jak si tyto květináče ozdobit, aby váš interiér vypadal krásně, stylově a útulně. Vezměte do zbraně lepicí pistoli.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Léto už je za dveřmi. Naučte se odstranit včelí žihadlo obyčejnou kreditní kartou

Každý z nás už určitě zažil včelí bodnutí. Chvíli bolí, ale pokud nemáte alergii, nebývá nebezpečné a celkem rychle se zotavíme. Někdy ale akutní bolest přetrvává po dlouhou dobu. Je to způsobeno tím, že včela ze svého žihadla uvolní jed.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Čištění zvířecích tlapek po procházce. Domácí roztok pro správnou péči o vaše mazlíčky

Pokud vás trápí čistota tlapek vašeho domácího mazlíčka po venkovní procházce, přečtěte si následující doporučení, jak je správně dezinfikovat, abyste mu neublížili a zároveň zamezili nánosu špíny, bakterií a virů do své domácnosti. Pandemie, kterou zažíváme, znepokojuje nás všechny, proto chceme co nejvíce chránit celou svou rodinu včetně zvířecích členů. Přijímáme veškerá preventivní opatření, abychom zabránili viru vstoupit do našeho domova pokaždé, když se vrátíme z venku. 

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Přírodní mýdlo z eukalyptu. Vytvořte si doma účinný dezinfekční prostředek

Eukalyptus je rostlina, která může naší pokožce nabídnout spoustu výhod. Mezi její hlavní vlastnosti patří antibiotické a antiseptické působení, což z ní činí skvělý přírodní dezinfekční prostředek. Dokáže účinně bojovat proti bakteriím i virům.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Šetřete životní prostředí a vyrobte si nákupní tašku ze starých novin

Snažíte se omezit tvorbu plastového odpadu a přemýšlíte, jak ještě více posílit své snažení? Vyrobte si doma papírové tašky ze starých novin. Nebudete za sebou nechávat žádné plasty a ušetříte za nákupní tašky při každé návštěvě obchodu.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Krok po kroku, jak si snadno doma vyrobit náhrdelník s keltským uzlem

Pokud se zajímáte o řemeslné šperky a chcete vědět, co právě letí a je ve světě senzací, jsou to náhrdelníky s keltskými uzly. Keltský uzel je styl ozdoby, který se používá jako odkaz na umění keltského lidu. Přestože na první pohled vypadá velice složitě, pokud budete postupovat krok po kroku v našem návodu, můžete si za chvíli také užívat tuto parádu.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Populární postele z palet. Bezpečné pro planetu, ale pro náš zdravý spánek nikoli

Stále více z nás začíná preferovat výběr ekologických prvků vybavení domácnosti, rozhodujeme se pro renovaci namísto nákupu nového nábytku, snažíme se pořizovat oblečení, při jehož výrobě vznikal nulový odpad nebo si spoustu věcí vyrábíme znovu z recyklovatelných materiálů. Paletový nábytek už je pár let skutečným hitem a nabízí spoustu možností. Ale je skutečně dobrou volbou, pokud se jedná o místnost, kde spíme? 

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Zdravotní výhody pletení a háčkování. Tyto techniky nejsou jen po starší jedince

Pletení, háčkování, vyšívání a další podobné práce nejsou jen koníčkem, který vyplní váš volný čas. Ve skutečnosti jsou mnohem více, protože s sebou přinášejí řadu výhod podporujících zdraví. Kromě toho, že jde o klasickou dovednost a metodu tvůrčího vyjádření, mají i své duševní, fyzické a emocionální výhody.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Jak se snadno a rychle dostat do láhve od vína i bez vývrtky

Po dlouhém dni v práci si po příchodu domu rádi dopřejeme sklenku dobrého vína. Pečlivě si vybereme láhev, která nám chutná, a těšíme se, až si sedneme na gauč k televizi nebo popovídáme s partnerem o tom, jak bylo v práci. Ale smůla, nemáme vývrtku.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Triky, jak se snadno, rychle a ekologicky zbavit mechu na vaší zahradě

Mech možná vypadá příjemně, ale jen v lese. Na naší zahradě a chodníku jej nechceme. Pokud tedy máte s mechem problém a vedete s ním věčný boj, máme pro vás řadu způsobů, jak se ho konečně zbavit.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Přetvoření použitých pneumatik v hezké a originální dekorace

Pneumatiky jsou v této automobilové době velmi častým odpadem. Ve chvíli, kdy doslouží, končí na skládkách. Avšak lidské kreativitě se meze nekladou a navíc dnešní době vévodí určitá míra EKO chování, proto bychom to nebyli my, kreativní lidé, abychom nevymysleli, jak je přetvořit v něco šikovného, co nám bude další dobu sloužit.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Automechanik radí, jak se správně starat o autobaterii, aby vydržela fungovat co nejdéle

Vybitá nebo poškozená autobaterie vždy přijde v ten nejnevhodnější okamžik. Ve většině případů se zrovna chystáte odjet a už víte, že jedete pozdě. A ještě tohle do toho.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

K otevření konzervy bez otvíráku vám bude stačit kámen a skautská technika

Známí youtubeři se rozhodli sdílet se světem několik svých triků, jak přežít zombie apokalypsu. Jedná se o kontroverzní téma, které má spoustu přívrženců, ale také odpůrců. Nicméně, něco si z jejich videí přece jen můžeme odnést, i když s nimi nemusíme sdílet stejný názor na budoucnost světa.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Praktické recyklovaní PET láhví na funkční předměty do domácnosti

Máte po vypití nápoje tendenci plastovou láhev ihned vyhodit? Po přečtení tohoto článku možná změníte názor, protože při troše šikovnosti lze tyto láhve využít užitečným způsobem. Vysvětlíme vám, jak si z nich snadno připravit různé vychytávky a předměty, které se vám budou hodit.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Jak správně nabíjet telefon, aby baterie vydržela co nejdéle

Jak dlouho vám vydrží nabitá baterie? Pokud jste si teď v duchu sami odpověděli, že maximálně jeden den, tak jsme na tom všichni velmi podobně. Výdrž baterie samozřejmě závisí na intenzitě používání, ale částečně si za její krátkou výdrž můžeme sami.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Odstranění škrábanců na kapotě svépomocí bez nutnosti drahé návštěvy servisu

Můžete udělat cokoliv, ale dřív nebo později se na vašem autě objeví alespoň malý škrábanec. K tomu se přidají nějaká promáčknutí a boule. Pokud byste chtěli, aby byl nátěr na vašem autě jako nový, nesměli byste s ním jezdit. To ale nedává moc smysl.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Rekonstrukce přívěsu na geniální mobilní příbytek s veškerým vybavením a komfortem

Jistý pár z Aljašky nouze přiměla k přestavbě svého malého karavanu na plnohodnotné bydlení. Ana White a její manžel si z přestavby karavanů dokonce udělali výnosný byznys a jejich výsledky jsou neuvěřitelně geniální.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Venkovní dekorační bedna na květiny. K výrobě vám budou stačit prkna, vrtačka a pár šroubů

Vlastnoruční výrobky jsou vždycky ty nejkrásnější. Když k tomu připojíte ještě kouzlo matky přírody, můžete získat neuvěřitelnou dekoraci zahrady, která vám vezme dech. Je to perfektní projekt pro začínající jaro.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Zbavte se se prasklinky na čelním skle svépomocí i bez drahé výměny

K poškození čelního skla automobilu může dojít velice záhy, zejména používáte-li automobil denně a často se pohybujete na dálnici. Nejčastějším důvodem vzniku praskliny na čelním skle jsou kamínky odletující z pneumatik při vysoké rychlosti, způsobena však také může být ošetřováním automobilu při velmi nízkých teplotách.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Použijte obyčejné předměty pro nápravu vašeho šatníku

Ve vaší domácnosti se zcela jistě nachází dost věcí, které splňují více funkcí, než ke kterým jsou určeny. Abychom vás vyvedli ze tmy na světlo, ukážeme vám několik chytrých triků s nejběžnějšími předměty, jaké vlastníte u sebe doma. Především se vám budou hodit pro nápravu vašeho šatníku.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Šetrné vyhnání krtků a veverek ze zahrady pomocí obyčejného mýdla

Malá a roztomilá zvířátka se ve špatných prostorách mohou stát nevítanými návštěvníky. Okousané rostliny, nepořádek nebo krtince, to vše jsou tito tvorové schopni na zahradě napáchat.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Zdánlivě nepotřebné věci, které mohou být ještě velice užitečné a ušetří peníze

Každý den nás obklopuje řada věcí, a proto máme možná tendenci vyhazovat bez přemýšlení i ty, které nám mohou ještě posloužit, jen třeba jinak než dosud. Pokud máte alespoň trochu kreativního a zároveň také spořivého ducha, podívejte se na níže uvedené příklady, které pro vás mohou být inspirativní.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Výroba dekorativních vonných svíček z vyhořelého voskuv několika krocích

Máte-li doma částečně vyhořelé svíčky, můžete vosk z nich využít k výrobě vlastních svíček, kterými můžete osvětlit a provonět svůj dům nebo byt nebo je můžete někomu darovat jako vlastnoručně vyrobený dárek.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ