Labrador si našel neobvyklou náplň času. Stará se o skupinu osiřelých káčátek, nahrazuje jim maminku

Retrívr se našel v roli tatínka. Místo štěňat se však stará o houf osiřelých káčat. A jde mu to velmi dobře, nedělá to totiž poprvé.

                   

Labradorský retrívr, Fred, má neobyčejné sklony. Už po několikáté si vzal na starost malé kačenky, když přišly o svou maminku. Dohlíží na ně, učí je a svou roli tatínka si opravdu užívá. Majitelé zachraňují různá zvířata a Fred je tedy zvyklý po celý život dobře vycházet se všemi. A o některé se i stará.

Neobyčejný pes

Fredovi je už 15 let, není to tedy žádný mladík. Žije trvale na zámku Mountfitchet v anglickém Essexu, spolu s jinými zvířaty. Mohl by si ve svém věku užívat poklidného důchodu. Když letos z ničeho nic zmizela ze zámeckého pozemku maminka 15 káčátek, okamžitě se jich ujal. A rodičovskou roli plní ve všech ohledech.

S káčaty se mazlí, dohlíží na ně a bere je na projížďky na svých zádech. Nespustí z nich oči a ohlídat 15 malých neposedů od něj vyžaduje velkou pozornost. Nejspokojenější je, když jsou u něj káčata schoulená a on si může odpočinout a mít o nich dobrý přehled. Tento neobyčejný pes se dostal i do novin a proslavil se i na sociálních sítích.

Tátu káčatům nedělá poprvé

A není to poprvé. Fred na to možná nevypadá, ale je to zasloužilý rodič. Již před pěti lety si vzal pod svá křídla jinou skupinu osiřelých káčat. Tenkrát jich bylo 9. Staral se o ně tak dlouho, dokud nebyla dostatečně velká, aby se mohla osamostatnit. A tentokrát tomu nebude jinak. Několik týdnů bude mít tedy Fred ještě hodně práce.

Majitel psa Jeremy Goldsmith nafotil krásnou sérii fotek, které nenechají chladným žádného milovníka zvířat. Uveřejnil je a napsal k nim: „Náš milující 15letý Fred se stal pěstounem podruhé za 5 let, ale tentokrát pro 15 osiřelých káčátek. Výborně, Frede.” Jeremy nepochybuje, že o káčata bude perfektně postaráno do té doby, než budou moci žít sama.

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Zobrazit další články