Recept na lahodné přírodní projímadlo. Speciální přípravek ze sušených švestek vás zachrání při zácpě

Ačkoliv se o zácpě příliš nemluví, je to častý problém velké části populace. Ulevte si od ní pomocí přírodního projímadla, které si jednoduše připravíte sami doma.

                   

Pokud vás často trápí zácpa, nejste v tom sami. Ve společnosti jde stále o tabu téma, a spousta lidí se za tyto problémy stydí. Není však třeba pospíchat do lékárny pro volně prodejné přípravky. Velmi účinné projímadlo si sami velice snadno připravíte i doma. Potřeba jsou jen dvě suroviny a navíc je velmi chutné. Připravíte si ho do hodiny a můžete ho ihned použít.

Rizikových faktorů je mnoho

Zácpa je jednoduše potíž s vyprazdňováním. Mezi lékaři panuje názor, že o zácpu se jedná v případě, že k vyprazdňování dochází méně než 3krát týdně. Zácpa může být příležitostná nebo chronická, a může trvat dlouhé měsíce. Mezi rizikové faktory patří sedavé zaměstnání, nevyvážená strava, stres, těhotenství, nebo také například nízký příjem tekutin.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zácpa mnohem častěji postihuje ženy

Obecně platí, že zácpa je až 3krát častěji problémem žen, než mužů. Také více ohrožuje starší lidi, kteří by si měli důsledně hlídat vyváženost stravy. Pokud zácpa přetrvává, může způsobit nadýmání a bolestivé hemoroidy. Existuje mnoho léků pro léčbu tohoto stavu, ale lidé často opomíjejí přírodní léčbu. Tento recept je přitom tak jednoduchý! Stačí vám dvě ingredience a pár minut času v kuchyni.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Potřebné ingredience:

  • 1 šálek vypeckovaných sušených švestek
  • 1 šálek vypeckovaných čerstvých datlí
  • 5 šálků vody

Postup přípravy:

Vodu přiveďte pomalu k varu a mezitím si ovoce nakrájejte na malé kousky. Poté datle i švestky přisypte do vroucí vody. Vše vařte několik minut, dokud nedojde ke změně konzistence. V hrnci by se měla objevit směs o textuře džemu nebo marmelády. Tento džem poté můžete jíst samotný, nebo si ho přidat například ráno do jogurtu s müsli. Jeho velkou výhodou je totiž skvělá chuť, kterou u léků z lékárny nenajdete.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Proč je tento recept tak účinný?

Účinnost tohoto přípravku spočívá v použitých složkách. Datle jsou skvělou superpotravinou, protože obsahují obrovské množství živin a minerálů. Najdete v nich fosfor, hořčík, zinek, velké množství vitamínů a také železo. Jsou perfektním zdrojem rychlé energie díky vysokému obsahu fruktózy. Doporučují se proto také při fyzické námaze. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zázrak jménem sušené švestky

Sušené švestky jsou často opomíjenou potravinou, ačkoliv často rostou přímo na našich zahradách. Jsou velmi výživné díky obsahu vitamínů a minerálů, ale mají i mnohem důležitější účinky. Jsou například známé pro svou schopnost snižování cholesterolu, a tím pomáhají proti vzniku srdečních onemocnění. Nejvíc ceněné jsou však právě pro své projímavé účinky. Obsahují enormní množství vlákniny a dihydroxyfenisatin, který podporuje stahy střev a tím pomáhá proti zácpě.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zácpě je nejlepší předcházet

Samozřejmě, lepší než zácpu léčit, je jí předejít. Proto během dne dbejte na pravidelný pitný režim. Zvlášť v letních měsících se vaše spotřeba tekutin může zvýšit. Do svého jídelníčku zařaďte hodně ovoce a zeleniny bohaté na vlákninu a snažte se pravidelně hýbat. To platí zejména pro lidi, kteří v práci většinu času sedí. Snažte se stolici nezadržovat a prostě na toaletu běžte, kdykoliv to bude potřeba.

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Zobrazit další články