Láska na první pohled. Skutečně existuje nebo se jedná jen o směs hormonů?

Stačí jediný pohled a ihned přijde ten zvláštní pocit. Srdce buší jako splašené a zdá se, že tělo samo pozná, kdy jsme potkali naši osudovou lásku. Právě díky silnému tlukotu srdce a brnění po celém těle si uvědomíte, že teď a tady se to stalo. Lze ale toto napětí mezi dvěma lidmi nazývat láskou na první pohled? Názory se liší.

Existuje láska na první pohled?

Vědci k tomuto fenoménu přistoupili mimo jiné prostřednictvím speed datingu (rychlé rande). Analyzovány byly pocity všech zúčastněných, kteří se viděli poprvé v životě. Pokud čekáte romantiku, zklameme vás. Podle tohoto průzkumu láska na první pohled neexistuje, všechno je jen fyzická sexuální přitažlivost, což také nemusí být vždy oboustranné.

V Pensylvánii byly učiněny pokusy rozluštit lásku na první pohled pomocí speed datingu. Studie se zúčastnilo přes 10 000 lidí. Hlavní důraz byl kladen na to, kdy a jak se o člověka začneme zajímat. Ukázalo se, že první okamžik je skutečně významný – během prvních tří vteřin se rozhodneme pro nebo proti druhému člověku. V tuto chvíli nelze vůbec jednat racionálně, což by na první pohled mohlo vypadat na lásku. Mimochodem, někteří vědci jsou také toho názoru, že láska sama o sobě není nic jiného než směs hormonů a vůní, které u některých lidí prostě a jednoduše ladí a dohromady fungují.

Na první pohled existuje víra v lásku

Podle statistik 76% mužů a 79% žen věří v lásku na první pohled. Ať už se jedná o čistě sexuální přitažlivost nebo o skutečné city, je to jedna z hádanek, která zřejmě zůstane nevyřešena. Proto je dobré nic nezpochybňovat a nad ničím moc nebádat a jednoduše si brnění a bušení srdce užívat.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Wunderweib.de

Další příspěvky

Předchozí příspěvek Následující příspěvek