Trápí vás zažívací obtíže? Pokud ano, rozhodně si zkuste připravit tento čaj, který vám při střevních problémech pomůže

Pokud jste vyzkoušeli už všechny možné medikamenty na léčení zažívacích obtíží, ale žádný z nich nepomohl, rozhodně vyzkoušejte čaj dle tohoto receptu.

zázvor, čaj a citrony na tácku i Zdroj fotografie: Pexels
                   

V dnešní době je k dispozici obrovské množství léků na cokoli. Od přírodních až po ty uměle vytvořené. Přestože většině lidem tyto přípravky pomáhají, může se stát, že někteří jsou proti nim imunní a nedokáží se svých problémů zbavit. V dávných dobách tolik medikamentů nebylo, takže jak to dělaly naše babičky? Používaly suroviny, které měly běžně v domácnosti, a tím léčily veškeré neduhy. Pokud trpíte zažívacími potížemi, rozhodně byste měli vyzkoušet tento recept, který zlepšuje trávení a pomáhá při bolestech žaludku.

Zázračný a léčivý zázvor

Je zcela přirozené, že zažívání dokáže člověka občas pořádně pozlobit. Stává se to každému bez ohledu na věk nebo pohlaví. Většina lidí v takovém případě okamžitě spěchá do lékárny, kde má možnost si vybrat z velkého množství léků, u kterých je velká pravděpodobnost rychlé úlevy. Málokdo se odváží vyzkoušet přírodní produkty, které se nachází skoro v každé domácnosti. Jednou z takovýchto zázračných a léčivých surovin je zázvor.

Zázvor užívaly hospodyňky po staletí především proti nevolnosti a zvracení, dá se také využit k usnadnění trávení. Je oblíbený v čínské a indické kuchyni, především díky své výrazné chuti. Dopustit na něj nedají hlavně těhotné ženy, protože působí skvěle proti těhotenským nevolnostem a zvracení. Zázvor má antibakteriální a protizánětlivé účinky a skvěle podporuje lidskou imunitu. Již od pradávna je považován za takový všelék, proto by měl být součástí každé domácnosti, aby byl při případných obtížích vždy při ruce.

Jak připravit lahodný čaj?

Existuje spousta možností, jak zázvor připravit. Tím nejjednodušším je zaručeně zázvorový čaj, který pomáhá při trávicích potížích. Jak ho tedy nejlépe připravit?

zázvor a citrony iZdroj fotografie: Pexels

Ingredience

K přípravě zázvorového čaje budete potřebovat:

  • 1 polévkovou lžíci čerstvě nastrouhaného zázvoru
  • čerstvě vymačkanou citronovou šťáva (z 1 celého citronu)
  • 2 sklenice horké vody

Postup

Při strouhání zázvoru se rozhodně neřiďte hláškou ze známého českého komediálního seriálu: „Ne aby tě napadlo, brát na zázvor struhadlo.“ Struhadlo samozřejmě použijte, abyste si ušetřili námahu a ani kousek nepřišel nazmar. Každá část čerstvého zázvoru se totiž do čaje skvěle hodí. Do nádoby, kde jste nasypali lžíci této zázračné rostliny, přidejte vymačkanou šťávu z jednoho celého citrónu. Poté přilijte dvě sklenice horké vody a tuto vzniklou směs nechejte alespoň 15 minut odstát. Po uplynulé době ji přefiltrujte. Na závěr ještě přidejte lžíci medu.

Takto připravený čaj je vhodný k okamžité konzumaci, avšak je velmi chutný i za studena. Je třeba si však dát pozor na vypité množství. Zázvor obecně není vhodný pro děti a i dospělí lidé by to s jeho konzumací neměli přehánět. Při „předávkování“ touto rostlinou totiž může dojít k pálení žáhy, bušení srdce nebo zvracení. I diabetici by se měli mít při konzumaci zázvoru na pozoru.

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Zobrazit další články