Personál nemocnice dvakrát poslal těhotnou ženu domů s tím, že ještě není připravená k porodu. Nakonec porodila ve výtahu

Těhotná žena byla nucena porodit ve výtahu nemocnice potom, co jí zdravotníci dvakrát poslali domů s tím, že ještě není připravena k porodu.

ultrazvukové vyšetření i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Spousta těhotných žen má obavu z toho, že nepoznají začínající porod, a nestihnout tak dojet do porodnice včas. Některé dámy chtějí naopak rodit doma, aby byly ve známém a pro ně příjemném prostředí. Existuje však mnoho případu, kdy byly ženy nuceny porodit na zcela netradičních místech a to z toho důvodu, že buď nestihly do nemocnice dojet, nebo je k tomu přinutily ještě zcela jiné okolnosti. Například i přístup lékařů, kteří zanedbali péči a nepoznali blížící se porod.

Dvakrát ji s bolestmi poslali domů

Osmadvacetiletá Brazilka Anne Gabrielle Muniz a její šestadvacetiletý snoubenec César de Albuquerque se na příchod svého potomka velice těšili. Ale ani ve snu by je nenapadlo, za jakých podmínek nakonec jejich miminko přijde na svět. 3. listopadu začala Anne pociťovat pravidelné bolesti, a jelikož byla již v devátém měsíci těhotenství, myslela si, že jsou to kontrakce. Vydala se tedy se svým partnerem do nemocnice v brazilském Niterói, aby jí lékař prohlédl.

Ten jí však vyvedl z omylu a řekl jí, že na porod ještě není připravená, není dostatečně otevřená, a tak jí i přes silné kontrakce poslal domů. V noci téhož dne ale ženiny bolesti zesílily, a tak hned ráno snoubenci a nastávající rodiče znovu odjeli do nemocnice. Po vyšetření jí však doktor znovu poslal domů s tím, že na porod je stále ještě brzy.

Nakonec porodila ve výtahu

Ten se však o chvíli později rozjel naplno. Anne jela zrovna nemocničním výtahem dolů a v tu chvíli věděla, že to na porodní sál již nestihne. Měla silné bolesti, takže se přidržovala rukojeti a šla do kolen. V jednu chvíli si sundala spodní prádlo a začala tlačit. Svého maličkého syna porodila sama, vyklouzl jí přímo do náruče. Celý porod zachytila bezpečnostní kamera umístěná ve výtahu.

novorozené miminko iZdroj fotografie: Pixabay

César se snažil všemožně mačka tlačítka výtahu, aby se otevřely dveře a někdo ze zdravotníků mohl jeho snoubence pomoci. Personál nemocnice se o ženu začal zajímat až po porodu. Jakmile se otevřely výtahové dveře, novopečenou maminku odvedli na sál, kde se o ní a jejího syna již konečně postarali. Na videu lze vidět krev na podlaze a především šokovaného tatínka a neznámou ženu, která byla ve výtahu s nimi.

Novorozený chlapeček dostal jméno Bento a i přes nebezpečí, které mu hrozilo, se má čile k světu. Tohle byla jasná ukázka toho, jak lékaři mohou při výkonu svého zaměstnání pochybit. Naštěstí nenastaly žádné komplikace a Anne si dokázala poradit sama, takže se jí ani chlapečkovi nic vážného nestalo. Na videu se můžete podívat na průběh tohoto netradičního porodu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Zobrazit další články