Málo známý fakt o šampónu. Klíč ke zdravým vlasům tkvý ve správné frekvenci používání

                   

Názory na častost mytí vlasů se velice liší. Některé ženy si vlasy myjí každý den, jiné tvrdí, že vynechání šampónu po několik dní je považováno za klíč ke zdravým vlasům. Co je tedy pro naše vlasy tím nejlepším? A co jiného můžeme dělat, když nás trápí rychle se mastící vlasy.

Příčiny mastných vlasů

Příčinou mastných vlasů je produkce kožního mazu pokožky hlavy. Je to dáno geneticky a u každého v odlišné síle. K větší tvorbě mazu může mimo jiné vést i změna hladiny hormonů. Pro tvorbu kožního mazu je zásadní struktura vlasů. Kudrnaté a husté vlasy jsou méně náchylné k mastnotě. U tenkých vlasů to bohužel nelze tak dobře maskovat.

Jak často bychom si měli vlasy mýt?

Na tuto otázku bohužel neexistuje obecná odpověď – záleží na typu vlasů, genetice a vnějších okolnostech. Přesto byste si měli dávat pozor, abyste si nemyli vlasy, pokud to nepotřebujete, protože příliš časté mytí není pro vaše kadeře dobré. Šampón způsobuje vysychání pokožky hlavy, takže čím více jej používáte, tím více budete trpět na suché lupy a mastné vlasy, protože pokožka hlavy se tvorbou kožního mazu chrání před vnějšími vlivy. Proto vzniká paradox – chcete-li mít vlasy méně mastné, snažte se je mýt méně. Při mytí také dávejte pozor, abyste pokožku hlavy příliš nemasírovali, to totiž také stimuluje produkci mazových žláz.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Wunderweib.de

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Martina Motlová

Zobrazit další články