Manželé si postavili dům o rozloze pouhých 16 m². I v tak malém domě žije čtyřčlenná rodina životní sen

Domy jsou často velmi drahé a v dnešní době na ně dosáhne málokdo. Jak se ale poslední dobou ukazuje, domy se dají postavit i za skutečně směšné peníze.

Malý dům na předměstí i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pravděpodobně každý z nás sní o obrovské rodině a nádherném domě, se zahradou a bazénem. Samozřejmě záleží na preferencích, ale i milovníci bytů by si občas rádi postavili dům. Jenže postavit takový dům stojí samozřejmě mnoho peněz a to ještě nepočítáme pozemek. Co tedy dělat v moment, kdy chcete dům, ale nemáte na něj peníze? Možná, že když slevíte ze svých nároků, nakonec si dům budete moci postavit. Chce to mít jen perfektní nápad a zvolit ten správný materiál.

Chtěli si splnit sen

Viktor Oskirko si nedaleko svého domova postavil dům o rozloze pouhých 16 metrů čtverečních. Jeho dům má vše, co potřebujete k životu: Koupelnu, kuchyň, obývací pokoj, ložnici a dokonce i balkon. Bydlí tam společně se svou ženou, synem a také psem. Při stavbě vysněného domu na koupeném pozemku Viktor s rodinou bydleli v pronajatém bytě ve městě. Nájem byl 10 000 Kč a muž musel utratit 3 000 měsíčně za benzín. Viktor si uvědomil, že takové výdaje jsou nepraktické. A tak se rozhodl postavit malý dům, aby tam mohl se svou rodinou bydlet.

Maličký dřevěný dům i

Nádherný malý domeček

Domeček je sice skutečně malý a má pouze 16 metrů čtverečních, má ale vše, co člověk k životu potřebuje. Do domu je navedena elektřina, plynová láhev, dokonce vyhřívaná podlaha. Vytápění není skoro potřeba a když ano, stačí přihodit dřevo do krbu. Dům má dokonce klimatizaci. Topení zde ale pro všechny případy také je – funguje na elektřinu. Viktor navíc nemusí vůbec nic platit za vodu, protože si udělala vlastní kanalizaci. Výška stropu je 3,8 metru, přesto se mu podařilo v domě vytvořit až 4 patra. 

dům o malé rozloze, kuchyň a obývák i

Dům obsahuje vše potřebné k životu

Dům má svou kuchyň i obývací pokoj. V kuchyni je komora s pračkou. V posledním patře rodina spí na velké manželské posteli. Ložnici lze dokonce využít i jako pracovnu. V domě je také plošina nad toaletou, která slouží jako jakýsi pracovní stůl. Členové rodiny říkají, že se zde cítí docela pohodlně. Za materiál na dům utratili přibližně 100 000 Kč, pak už jen zaplatili všechno vybavení. Viktor čerpal inspiraci od německého architekta, který s tímto konceptem domu přišel jako první. Zdá se, že to byl skutečně dobrý nápad.

obývák v malém domě i
Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články