Manželé otevřeli po 9 letech svatební dar, který měli otevřít až ve vhodnou dobu. Co v něm bylo tak důležitého?

Manželé dostali od své tety svatební dar, který měli otevřít až v době velké krize. Uvnitř se skrývalo tajemství spokojeného manželství.

                   

Jedna z tradic na svatbách jsou svatební dary novomanželům, na které by se nemělo zapomínat. Je to taková forma poděkování za pozvání na svatbu. Dary mohou být finanční nebo materiální, ale vždy by měli být vhodné pro společné soužití novomanželů. Kathy a Brandon dostali od své tety zvláštní dar. Bylo na něm napsáno, že ho nesmějí otevřít dřív, než nastane jejich první větší manželská krize.


Dar neotevřeli celých 9 let

Manželé byli pochopitelně zvědaví, co se uvnitř bílé krabice skrývá, ale zároveň dělali vše proto, aby ji otevřít nemuseli. Bylo to pro ně takové znamení, že je to krajní mez toho, že už své manželství nezvládají. Samozřejmě, že měli za těch 9 let společného soužití několik hádek, neshod, opačných názorů. Došlo i na rozbité talíře a bouchání s dveřmi. Ale vždy si své hádky dokázali sami ukočírovat a najít zase společnou cestu. Nikdy to nebylo tak tragické, aby museli otevřít tuto záhadnou krabici.

i


Nastal den, kdy krabici otevřeli

Jednoho dne, když Kathy uložila děti do postele, si sedla se svým mužem na gauč a nalili si víno. Byli pozváni na svatbu svých přátel a společně vymýšleli, jaký dar by byl pro ně nejvhodnější. To je dovedlo k myšlence, že ještě vlastně neotevřeli svůj vlastní, poslední svatební dar, který byl dlouhá léta uložený na horní polici ve skříni. Dnes ale nastal den, kdy se rozhodli toto tajemství prolomit.


Uvnitř byly 2 dopisy, jeden pro Kathy, druhý pro Brandona

Když manželé krabici otevřeli, našli v ní dvě obálky se svými jmény. Uvnitř obálky, určené pro Kathy, byla finanční hotovost a vzkaz: „Kup nějaké dobré jídlo, které máte oba rádi, a připrav koupel.“ Brandon měl podobný vzkaz, v jeho dopise stálo: „Kup kytici a dobré víno“. Krabice dále obsahovala křišťálovou vázu, 2 sklenice na víno, 1 pěnu do koupele a kostku mýdla.

i


Úspěch spokojeného manželství

Oběma manželům okamžitě došlo, co měla jejich teta tím vzkazem na mysli. Celou dobu si mysleli, že v krabici najdou nějaké její moudro 50letého úspěšného manželství a vlastně nebyli daleko od pravdy. Jediný rozdíl byl v tom, že krabici neotevřeli v době největší krize, ale jen tak, protože už ji prostě otevřít chtěli. Museli dát tetě za pravdu, že společně strávený čas je jedním z nejdůležitějších kritérií pro spokojené manželství. A následující večer si řádně užili podle rad z krabice.

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Zobrazit další články