Syrové maso posypala solí a pak to začalo: Nahrávka s kouskem masa o se stala hitem

Co by se mohlo stát, když posypete syrové maso solí? Pravděpodobně si řeknete, že nic zvláštního, ale video, které se stalo hitem internetu, vás přesvědčí o opaku.

Plátek masa na kusu dřeva i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Není to tak dávno, co se na internetu objevilo video, které u uživatelů internetu vzbudili velké emoce. Nejmenovaná žena se chystala připravit hovězí maso. Během přípravy použila klasickou sůl a nemohla uvěřit tomu, co vidí. Okamžitě tedy vzala do ruky telefon, zapnula video a začala natáčet. Později video nahrála na internet. Netrvalo dlouho a z videa, které na první pohled vypadá naprosto obyčejně, se stal hit internetu. Ženě se totiž podařilo zachytit na kameru něco, co nikdy v životě neviděla.

Tančící maso 

Na videu je vidět ruka ženy držící čerstvý kus masa a nápadné neobvyklé stahy, které mohou naznačovat, že maso je nějakým způsobem živé. Tento neobvyklý jev jistě zaujme nejednoho diváka. Co je tedy příčinou této reakce masa? Jak je možné, že se maso začne hýbat poté, co na něj žena nasypala sůl? Ačkoliv se tato situace může zdát velmi nezvyklá, jde o zcela přirozený jev. Důvodem je biologický proces, ke kterému dochází při nanesení velkého množství soli na maso.

Vyjádření lékaře 

Dr. Christie Wilcox, PhD v oboru buněčné a molekulární biologie, vysvětluje, že svalové kontrakce, které jsou vidět na videu, spouští jodid sodný. Znamená to, že působí na neurony, které stále fungují a tyto kontrakce způsobují. Reakce uživatelů internetu jsou různé. Někteří dokonce píší, že jsou znechucení a že po zhlédnutí videa přechází na vegetariánskou stravu. Specialisté však tvrdí, že je tento jev pozitivní – intenzivní reakce masa na sůl je podle nich známkou toho, že je maso čerstvé. No, na video se můžete podívat níže a taktéž nám můžete napsat svoje názory.

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články