Máte podezření, že má váš partner milenku? Zkuste zkontrolovat nastavení sítě v jeho mobilu

Mobilní telefony s sebou přinesly mnohem jednodušší způsob komunikace, otevřely také nové možnosti nejen na poli přístupnosti e-commerce, ale i mezilidských vztahů. Promluvit si s někým cizím či vzdáleným je v dnešní době o mnoho snadnější, než tomu bylo před dvaceti lety. Dokonce i oslovení neznámé osoby či seznamování, které se děje ve virtuálním světě, pomáhá stydlivějším osobám nabrat vyšší sebevědomí a díky nástrojům konverzace v reálném čase je možné se spojit na veliké vzdálenosti s lidmi, s nimiž si toužíte povídat. Odbourání fyzikálních i finančních bariér, které přišlo s používáním mobilních telefonů, však otevřelo také nové příležitosti pro budování intimních vztahů mimo rodinu či partnerský život. Je v podstatě jedno, zda se tyto vztahy přenášejí také do reálné nevěry, jelikož již chuť a ochota konverzovat na intimní úrovni s nějakou jinou osobou narušují jedinečnost monogamního soužití.

Nevinná nevěra?

Intimní rozhovory prostřednictvím virtuálních nástrojů nemusí hned znamenat, že je vám váš partner nebo partnerka nevěrný. Pokud se ovšem velmi často (a navíc třeba i v pozdních večerních hodinách) s někým baví přes telefon, měli byste se mít na pozoru. Pokud jej nebo ji navíc dráždí, když se na tyto rozhovory zeptáte, nejspíš je načase se zamyslet , zda je váš vztah opravdu naplňující a přínosný jak pro vás, tak pro partnera. K intimním rozhovorům nebo přímo nevěře se totiž zpravidla lidé neuchylují proto, aby svému partnerovi ublížili, ale protože jim ve stávajícím vztahu něco chybí a hledají to jinde. Přeroste-li však nevinné flirtování nebo virtuální konverzace do reálné nevěry, nejspíš bude lepší takový vztah ukončit.

Jak vyřešit nejistotu?

Chováte-li již delší dobu podezření, že jste se stali obětí nevěry, primárním krokem by měla být konstruktivní diskuse s partnerem. Udeřte na něj nebo na ni a požadujte, aby vám sdělil pravdu.

Ověřte si partnerovo tvrzení

Zdráhá-li se nebo zapírá a přitom dále vede dlouhé rozhovory s někým na druhém konci přes mobilní telefon, je možné si snadno ověřit, zda se s někým schází.

Jak na to?

Můžete to udělat například jako jedna nejmenovaná dívka, která dlouho podezírala svého přítele, že ji podvádí s jinou ženou, o které se dříve občas zmínil. Jednoho dne se proto rozhodla jednat – zjistila si, kde potenciální milenka bydlí a následně požádala svého přítele, aby jí ukázal obsah svého telefon. Přestože byl její přítel opatrný a veškeré konverzace s milenkou vymazal, zapomněl na jeden drobný detail. Když ho dívka dovedla před dům, kde jeho milenka bydlela, neustále jí tvrdil, že u ní nikdy nebyl a byl o své neprůstřelnosti tak přesvědčený, že jí telefon s klidným svědomím odevzdal. Dívka však nejenže zkontrolovala jeho konverzace, pokusila se také připojit na wifi v domě. Skutečnost, že nemusela zadávat přístupové heslo v zabezpečené síti, byla dostatečným důkazem.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Chedonna

Další příspěvky

Předchozí příspěvek Následující příspěvek