Matka již nepoznává svého syna. Mladý muž dokumentuje každodenní život s demencí

                   

Jednou z nejkrutějších nemocí je demence. Hrozivý zdravotní stav zbavuje lidi paměti a schopnosti jasně myslet. Možnost rozhodovat se sám za sebe nám dodává určitou svobodu, která je pro každého zdravého jedince samozřejmostí. Ovšem spousta pacientů s touto nemocí o takové možnosti přichází. Něco o tom ví i Joe Daley. Jeho maminka ztratila paměť přímo před jeho očima.

Monitorování nemoci

Joe začal natáčet videa, aby dokumentoval průběh onemocnění krátce poté, co byla jeho milované matce diagnostikována demence. Videa jsou srdcervoucí připomínkou hrozné povahy této nemoci. Navzdory tomu, že se Joe vzdělával onásledcích demence, nebyl stále připraven na emoční dopad toho, co bylo přímo před ním. Den, kdy ho jeho matka nepoznala, bylo zvláště obtížné zpracovat. Ve skutečnosti Joe podotkl, že to byl nejhorší den v jeho životě.

Příchod demence nešlo zastavit

Joe vzal svou matku do kadeřnictví a na oběd v naději, že všechny tyto každodenní činnosti podpoří její paměť. Místo toho ale musel čelit tomu, že jeho matka ani netušila, kdo je její syn. Ačkoli sledování níže uvedeného videa může být srdcervoucí, Joeovy záznamy odvádějí úžasnou práci dokumentující průběh této degenerativní nemoci a její ničivé účinky na všechny členy rodiny.

Úvodní obrázek: Pixabay, Zdroj: Apost.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Martina Motlová

Zobrazit další články