Mikulášské překvapení. Výroba plněných Coca-Cola figurek z čokolády

Mikuláš už nám pomalu ťuká na dveře. Čas vánočního mlsání je téměř tady. Pokud právě přemýšlíte, co připravit k Mikuláši svým odrostlejším dětem, nebo třeba i mlsnému partnerovi, máme pro vás skvělý tip, který určitě musíte vyzkoušet. Podrobný návod najdete v našem článku.

Návod, jak vyrobit dutou čokoládovou figurku Coca-Cola

Přemýšlíte, proč muž ve videu lije rozpuštěnou čokoládu do prázdné láhve od Coca-Coly? Jen si chvilku počkejte. Výsledek vás ohromí!

Co budete potřebovat:

  • Prázdnou láhev od Coca-Coly včetně víčka a etikety (500 ml)
  • Tabulka čokolády (podle vaší chuti a výběru)
  • Ostrý nůž
  • Trychtýř
  • Hrnec
  • Mísu
  • Bonbony na naplnění (podle vašeho výběru)

Láhev od Coca-Coly dobře vymyjte a nechte ji úplně vysušit. Odstraňte velmi opatrně etiketu, tak abyste ji nepoškodili. Odložte etiketu na bezpečné místo, kde může vyschnout. Ještě ji budete potřebovat. Poté nalámete čokoládu na menší kousky a dáte je do hrnce. Hrnec vložte do pánve s vodou a pomalu v něm rozpouštějte za stálého míchání čokoládu. Míchejte, dokud se čokoláda zcela nerozpustí a ujistěte se, že v ní nezůstaly žádné hrudky. Roztopenou čokoládu pomalu vlijte do vysušené láhve (použijte trychtýř). Potřebujete, aby byla láhev dutá, takže by měla čokoláda dosahovat maximálně do čtvrtiny láhve.

Na řadě je ta nejdůležitější část výroby

Teď musíte vnitřek láhve rovnoměrně pokrýt čokoládou. Hýbejte s lahví tak dlouhou, dokud nejsou její stěny celé pokryté čokoládou. Rovnoměrnost je velmi důležitá. Nechcete, aby byla figurka na jedné straně křehká a na druhé příliš tlustá. Nechte čokoládu zatuhnout. Poté figurku vyplňte malými bonbony, které se vejdou dovnitř přes hrdlo. Pak vezměte velmi ostrý nůž a řízněte do obalu tak, abyste si nepoškodili figurku. Odstraňte obal a opatřete figurku etiketou a víčkem. Máte hotovo! Jistě potěšíte všechny milovníky čokolády.

Obrázky: DaveHax

 

Další příspěvky

Předchozí příspěvek Následující příspěvek