I když se stal milionářem, nezapomněl na to, kde se narodil. Podívejte se, co muž provedl se svou rodnou vesnicí

V životě existují různé scénáře. Jeden z těch nejlepších je, když se vám podaří překonat vlastní osud a ještě dokážete dobro vrátit lidem zpátky.

Vesnice v horách i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Když pocházíte z chudé rodiny, je težké vypracovat se až na vrchol. Pokud to někdo zvládne, často se stává, že zapomene na to, kde vyrůstal, a co před tím prožil. Užívá si své peníze a luxus. Když na to ale nezapomene a rozhodne se pomoci tam, kde začínal, tak je to ta nejlepší možnost. Může pomoci všem okolo a nabídnout své finanční prostředky pro zlepšení kvality života všech blízkých, a tak změnit život i jim.

Těžký start

Něco takového se stalo dnes už 54letému Xiong Shuihuanovi z Číny. Jeho start nebyl vůbec snadný, předtím než se z něj stal milionář žil v malé vesničce v jižní Číně. Dům, ve kterém žil, byl velmi malý, pomalu se rozpadal a navíc byl celý špinavý. Když se mu konečně podařilo vypracovat, rozhodl se, že pomůže i ostatním lidem, kteří žili ve stejné vesnici. Sám totiž věděl jaké to je žít takový život a nechtěl, aby ostatní prožívali takovou bídu. Jejich pomoc a přátelství se jim rozhodl vrátit ve velkém stylu, což nikdo nečekal.

Změna od základů

Když se asi po pěti letech rozhodl vrátit se zpět, byl opravdu smutný a rozrušený z toho, jak město vypadalo. Místní obyvatelé po něm nic nechtěli. To znamená žádné peníze ani materiální dary. Byli vděční za to, že se za nimi přijel podívat a daří se mu uspět ve světě. Přesně tohle byl impulz pro Xionga, aby pomohl všem ostatním. Rozhodl se to udělat opravdu radikálně. Vymyslel, že přestaví celou vesnici, protože nechtěl, aby lidé museli znovu žít v polorozpadlých domech.

stará vesnice před opravou i

Doslova tedy srovnal vesnici se zemí a pro 72 rodin postavil nové domy a byty, které vypadají opravdu luxusně. Všichni obyvatelé tedy dostanou ten největší komfort, jaký můžou mít. Navíc vyztužil a vydláždil všechny cesty tak, aby byly pořádně zpevněné a dalo se po nich dobře jezdit. Takže už nikdo nikdy nebude muset mít boty od bláta a vše bude vypadat upraveně. Ti, kteří mu pomohli nejvíce, tedy 18 rodin, dostalo jako dárek opravdu vyšperkované rodinné vily. 

Pomoc pokračuje dál

Sám Xiong řekl:„Vydělal jsem víc peněz, než dokážu utratit. Nezapomněl jsem na své kořeny a chtěl jsem nějak poděkovat lidem, kteří mi ukázali dobré srdce.“ To ukazuje jeho dobrosrdečnou povahu a vděčnost, kterou cítí k ostatním. Navíc jim chce vrátit to, co mu poskytli: „Kromě toho věřím, že je to forma splácení dluhu. To dobré by se mělo vrátit!”, zaznělo z jeho úst. Kromě této veškeré pomoci navíc poskytoval všem nejchudším seniorům tři jídla zdarma. To všechno opravdu hodně zlepšilo kvalitu života místním obyvatelům.

Změněná nová vesnice i

Nezapomínejte na své okolí

Ať už se ocitnete v jakékoliv situaci nezapomínejte na své okolí a pomáhejte jim. Všichni máme dvě ruce, a i když je nám nejhůř je dobré, alespoň jednu poskytnout jako tu pomocnou. Je dobré zajímat se o všechny blízké a nezapomínat na ty, kteří vás vychovali a pomohli vám, když vám nebylo zrovna nejlíp. Protože když někomu něco vrátíte, kruh se uzavře a vy můžete žít spokojeně dál. Nejlépe se dobro vrací dobrem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Aneta

Zobrazit další články