Z hodné dívky se s nástupem do školy stalo něco, co musí řešit spousta rodičů. Dívka začala šikanovat všechny kolem sebe

Školní docházka není vždy procházka růžovou zahradou. Ale netýká se to jen dětí. Rodiče častokrát musí řešit problémy svých dětí, jako je například šikana.

dívky ruce pruhy i Zdroj fotografie: Freeimages
                   

Nástup do školy je pro děti často velmi těžké období, se kterým potřebují pomoci od rodičů, kteří ve většině případů dělají vše, co můžou, aby svému dítěti ulevili. Problém nastává v momentě, když už si ani rodič neví rady nebo když zjistí, že jejich hodné dítě ve škole někoho šikanuje. Šikana nemusí být jen fyzická, která se ale velmi často řeší nejvíce, ale i psychická. S tou se bojuje velmi těžko, ovšem matka dcery, která začala šikanovat své spolužáky použila velmi těžký kalibr a dceři dala cennou lekci.

Dívka šikanující spolužáky

Devítiletá dívka jménem Hannah byla vždy hodná a poslušná dívka. S nástupem do školy se ale vše dramaticky změnilo. Chovala se krutě ke svým spolužákům, neposlouchala učitele a utíkala ze tříd. Někdo by si mohl říct, že jen demonstrovala vlastní nespokojenost nebo psychickou nepohodu. Ať  tak či tak, když její matka zjistila, jak se chová ve škole, věděla, že musí dát dceři lekci, protože takové chování je nepřijatelné.

Hannah se vysmívala spolužákům, protože nosili „podřadné“ oblečení. Smála se dětem za to, co měli na sobě, přestože takhle malým dětem často kupují oblečení jejich rodiče a ne každý si může dovolit kupovat drahé značkové oblečení. Proto matka Hannah přišla s nápadem, jak jí ukázat, že to, co dělá je špatné. Matka zveřejnila jejich příběh, přestože nemá ve zvyku zveřejňovat cokoli ze svého soukromí. Přesto je ale šikana u dětí důležitým podnětem k řešení, proto se také rozhodla svůj příběh zveřejnit.

děti dívka posměch iZdroj fotografie: Unsplash

Tvrdá, ale cenná lekce pro Hannah

Matka zveřejnila svůj příběh. Zavolala jí učitelka její dcery a řekla jí o chování Hannah. Utíkala ze tříd, smála se ostatním studentům, chovala se i špatně k učitelům. Šikanovala nejzranitelnější spolužáky. Matka přirovnala Hannah ke slizu. To je podle ní termín, který dokonale vystihuje její chování. Problém vyřešila v centru pro maminky a mladistvé. Tam byla prázdná místnost. A Hannah musela za trest nosit celý týden stejné oblečení. Na tričkách bylo napsáno „smála jsem se ostatním dětem“.

Matka si uvědomuje, že tento přístup je možná drsný, ale také ví, že kdyby její chování nezměnila teď, v budoucnu by možná šla do vězení. Myslí si, že dnešní generaci chybí tresty, které by děti naučili slušnému chování. Hannah také musí pracovat, aby získala své věci zpět a denně 50 krát napsat věty: „nebudu lhát, budu hodný na všechny, budu se chovat dobře ve škole a jsem zodpovědná za své činy.“. Matka pevně věří, že se chování Hannah zlepší a už zase bude její hodná holčička.

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Zobrazit další články