Mladík ukradl tramvaj a jel s ní do jiného města. Cestou nabíral cestující, kteří o ničem netušili

Málokdo si dokáže představit situaci, ve které se ocitlo několik cestujících v tramvaji. Tu totiž řídil zloděj a oni o tom nevěděli.

Tramvaj ve městě i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Rozhodně se každý den nestane, aby někdo ukradl tramvaj a rozhodně už vůbec ne, aby ji ten zloděj ještě navíc řídil i s lidmi. To je pak opravdu velké pozdvižení, které rezonuje celou společností. Nikdo nemůže zaručit, že se nikomu nic nestane. Hlavně navíc pokud se nejedná o profesionálního řidiče. Jen si představte, že byste byli v takové situaci vy a museli byste jí čelit přímo.

Neobvyklá událost

Věc se stala v Polsku v noci z pátku na sobotu těsně před půlnocí. Mladý pětadvacetiletý muž odcizil zaparkovanou tramvaj ve městě Katowice. Ta musela nejspíše být už nastartovaná, protože se do ní muž pohodlně dostal a začal řídit. Jednalo se o chybu servisního pracovníka, který musel nechat dopravní prostředek zapnutý. Tiskový mluvčí Andrzej Zowada vysvětluje: „Tramvaje stojí pod mrakem na parkovišti, ale mají vypnuté napájení a nemůžou se pohnout. Stalo se to, že v případě „uneseného dopravního prostředku“ servisní pracovník nevypnul napájení.“ 

Dal se s tramvají tedy do pohybu. To i přesto že nevlastní řidičské oprávnění na tramvaj, ale zřejmě to musel umět už z dřívějška. Ujel s ní totiž celých 11 kilometrů! Navíc ještě zvládl po cestě nabírat do tramvaje cestující, kteří o ničem takovém zpočátku neměli ani tušení. Až později, když se v ní ocitl profesionální řidič tramvaje došlo na podezření krádeže.

Odhalení zloděje

Muži začlo být velmi podezřelé, že tramvaj jede pomaleji než je její obvyklá rychlost. Navíc číslo její linky, tedy 33 bylo ještě podezřelejší, protože žádná taková u této společnosti neexistuje. Rozhodl se tedy zavolat policii, která následně zakročila. Vypnula traťovou síť, takže neoprávněný řidič nemohl pokračovat dál v cestě. Po vystoupení z tramvaje u něj byla provedena dechová zkouška. Alkohol před jízdou nepožil. Nedokáže, ale vysvětlit, proč dopravní prostředek ukradl. Momentálně se čeká na další výslech a šetření.

oranžová tramvaj ve městě iZdroj fotografie: Pexels

Dávejte si pozor

Takovéto věci se nedějí zrovna často, ale jiné podezřelé věci se vám můžou stát. Například různé podomní prodeje proti kterým, se obce snaží marně bojovat. Nebo různé sms vymáhající vaše přihlašovací údaje k bankovním účtům, čísla od karet a další. Buďte tedy obezřetní a dávejte na sebe pozor i těmto lidem se mohlo něco stát. Stačí pouhá náhoda a všechno se může rázem během jedné sekundy změnit. Nedůvěřujte tolik cizím lidem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Aneta

Zobrazit další články