Mluvící papoušek se snaží komunikovat s veverkami. Když nereagují, baví je jinak

                   

I když jsou papoušci známí tím, že jako jediná zvířata dokážou mluvit, naučit je některá slova může být značnou výzvou. Když se však zadaří, obsah toho, co říkají může některé lidi naprosto odrovnat. Stejně jako tento papoušek jménem Einstein, příhodné jméno vzhledem k tomu, jak je šikovný, který sedí na svém bidýlku a rozpravuje s veverkami.

Papoušek si hledá kamarády mezi veverkami

Einstein, papoušek mluvící anglicky, rád sedává na svém bidýlku na verandě a mluví s veverkami, které navštěvují dvorek u domu. Opakovaně je slyšen, jak se veverek ptá, zdali si s ním budou povídat. „Veverky, mluvte se mnou,“ pravidelně opakuje Einstein a přitom si prohlíží okolí.

Když nefunguje mluvení, zkusí pískání

Nejzábavnějším na tom celém je, že Einstein švihá krkem dopředu a dozadu, zleva a doprava při každém pohybu veverek. Neustále je zve, aby si s ním povídaly, ale bohužel bez úspěchu. Většinou se jedná o monolog, který vede Einstein sám se sebou. Vtipné a smutné zároveň. Když ale Einstein pochopí, že tudy cesta nevede, začne veverky bavit tím, že na ně začne pískat. Zároveň ale umí Einstein poskytnout i slova útěchy, pokud někdo potřebuje. S ním se doma rozhodně nikdo nenudí, s Einsteinem se prostě nemůžete cítit osamělí. Máte pocit, že bydlíte s lidskou bytostí.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Madlyodd.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Martina Motlová

Zobrazit další články