Množství vody, které naše tělo denně potřebuje k úspěšnému hubnutí

                   

Nutnost dostatečné hydratace pro naše tělo si všichni moc dobře uvědomujeme. Pití čisté vody nám přináší spoustu zdravotních výhod, ale i těch estetických. Udržujeme si pružnou a svěží pleť, a dokonce můžeme díky vodě shodit několik kilogramů navíc. Vše má ale svá pravidla. Zjistěte, kolik vody je třeba vypít, abyste zhubli.

Téměř o 3 kg méně

Studie ukazují, jak důležitá je voda pro získání a udržení správné tělesné hmotnosti. Tato pozorování, prováděná na obézních pacientech s 12týdenní kaloricky kontrolovanou stravou, dokazují, že ti, kteří vypili 2 šálky vody před každým jídlem, ztratili o 2,26 kg více než ti, kteří pili méně, zatímco měli stejnou stravovací rutinu. Více vody je efektivní způsob, jak zhubnout. Lidé středního a staršího věku díky dostatku tekutin konzumují až o 90 kalorií méně, pokud se před každým jídlem napijí.

Snadný způsob, jak kontrolovat svou váhu

Po tomto významném rozdílu v úbytku hmotnosti mezi těmi, kteří jsou zvyklí na hydrataci těla a ostatními, odborníci doporučují snížit sladké nápoje a kalorie ve prospěch vody. Je to v podstatě ten nejjednodušší způsob, jak si usnadnit regulaci hmotnosti. Důvod, proč pitná voda před jídlem funguje není jen ten, že neobsahuje žádné kalorie, ale po hydrataci nastupuje pocit sytosti ještě před zahájením konzumace jídla. Výsledek je pak ten, že snižujete spotřebu kalorií.

Jak pít více vody?

I když je pro některé lidi přirozené pít dostatečné množství vody, jiní mohou mít problém. Za den do sebe nasoukají maximálně jednu sklenici vody a to je vše. I v tomto případě existují určité návyky, které můžete použít, abyste dodali tělu vodu. Když víte, že ideální spotřeba vody je 1,5 litru denně, představte si spíše 8 sklenic vody, kterou můžete ochutit citrónovou šťávou nebo ovocem. Proměňte pak pití vody v rituál na celý den. Když se probudíte, napijte se, před odchodem do práce, napijte se, než jdete spát, napijte se, před každým jídlem, napijte se. Navíc voda nemusí být jen kapalina, spoustu tekutin najdete také v jablku, melounu nebo jahodách.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Santeplusmag.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Zobrazit další články