Močíte ve sprše? Pokud ne, měli byste urychleně začít. Moč má mnoho benefitů, o kterých jste zaručeně nevěděli

Vědci doporučují močit ve sprše, většina lidí se toho štítí a eko maniaci jásají. Ale faktem je, že močení během sprchování má více plusů než mínusů.

                   

Ačkoliv zde existují lidé, kteří se o této činnosti odmítají bavit, poněvadž jim přijde nechutná a nevhodná, je zde spousta lidí, kteří ji vyloženě milují. Močení ve sprše je prakticky dost velké téma, dá se o něm bavit s velkým množstvím lidí, doktory, výzkumníky i ekology. Každý na to má trochu jiný názor, ale v něčem se stoprocentně shodují, je to zdravé a měli by to dělat všichni. Což je prakticky unikát, vzhledem k odlišnosti většiny oborů.

Benefity močení

Moč má mnoho zdravotních benefitů, například desinfekční účinky. Ne že bychom s ní mohli jít vytřít podlahu s domněním, že ji tím zbavíme bakterií a virů, ale rozhodně na lidské tělo tak působí. Skládá se z vody, močoviny a minerálních solí. Dále obsahuje glukózu, aminokyseliny a elektrolyty. Napomáhá detoxifikaci těla, tudíž bychom měli dostatečně pít a chodit močit. Když už jste ve sprše, nemusíte nutně využívat toaletu. Tím ušetříte kus toaletního papíru a pár litrů vody, které bychom normálně použili k splachování.

nohy-ve-sprchovem-koutu i

Když jsme zde zmínily ty desinfekční účinky a složení moči, tak právě močovina je součást mnoha kosmetických přípravků. Nebo pokud trpíte plíseň na nohou, zkuste na ni přiložit zábaly z močoviny. Uvidíte, že plíseň během pár dní zcela zmizí. Někteří zarytě důvěřují urinoterapii, která byla v minulosti hojně využívaná v mnoha kulturách. Ovšem dodnes se nezachovaly žádné dokumenty, které by prokazovaly pozitivní účinky pití moči. Ale pokud se vám dostane pouze na povrch těla, nic se vám určitě nestane.

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Zobrazit další články