Možná chodí mezi námi ještě dnes. Sérioví vrazi, kteří nebyli nikdy dopadeni

                   

Ve světě, kde existují pravidla a zákony, se vždy najdou ti, kteří se rozhodnou je porušovat a žít dobrovolně mimo zákon. Mohou to dělat pro lásku, pro peníze, kvůli dobrodružství, svobodě, protože to nemají v hlavě v pořádku nebo prostě jen proto, že chtějí. Není žádným překvapením, že po celém světě běhá spousta vysoce postavených zločinců, kteří nikdy nebyli dopadeni. Dnes vám představíme několik takových, kteří ještě dnes mohou být mezi námi.

Doodler

V San Franciscu od ledna 1974 do června 1975 bylo zabito pět homosexuálních mužů. Všech pět osob mělo podobné bodné rány a bylo nalezeno kolem oblasti Ocean Beach. Vrah si získal přezdívku Doodler. Vraždění se nakonec zastavilo a celá situace bez dostatku důkazů utichla. Případ se znovu otevřel v květnu 2018 díky nedávným úspěchům využívající technologii DNA. V únoru 2019 policie nabídla odměnu 100 000 dolarů za informace vedoucí k zatčení tohoto vraha. Vrah dodnes zůstává na svobodě.

Achemez Gochiyayev

Achemez Gochiyayev byl obviněn z organizování ruských bombových útoků na byty v roce 1999 mezi 4. a 16. zářím. Je odpovědný za 293 úmrtí v Moskvě a Volgodonsku. Tyto bombové útoky navíc fungovaly jako jeden z hlavních katalyzátorů vedení Ruska v době druhé čečenské války. Gochiyayevovi se podařilo uniknout, zřejmě překročil hranici do Gruzie a prchal dále do Turecka.

Chůva

Tento sériový vrah, známý také jako vrah dětí z Oaklandu, si připisuje úmrtí nejméně čtyř dětí v období od února 1976 do března 1977. Ze čtyř potvrzených obětí byli dva chlapci a dvě dívky, všichni ve věku od 10 do 13 let. Všechny děti byly zabity mimo své domovy. Ačkoli policie později dokázala vytvořit profil DNA pachatele pomocí vzorků odebraných z těl obětí, nikdy nesouhlasily s nikým, kdo byl v případu podezřelý. Totožnost vraha zůstává dodnes neznámá.

Dálniční fantom

V období od dubna 1971 do září 1972 otřásla Washingtonem DC řada vražd, když byla nalezena těla šesti brutálně zavražděných mladých černošských dívek. Vzhledem k tomu, že média hlásila o dálničním fantomovi, tento sériový vrah vládl teroru a niky nebyl dopaden. Žádná osoba nebyla identifikována jako odpovědná za zabíjení. Všechny oběti byly nalezeny po boku dálnice I-295. U jedné z nich byl nalezen mrazivý vzkaz od samotného vraha: „To se rovná mé necitlivosti vůči lidem, zejména ženám. Ostatní přiznám, až mě chytíte, pokud to dokážete. Fantom.“

Zodiac

Možná nejznámější sériový vrah, jaký kdy existoval, a nebyl dopaden. Zodiac rozpoutal teror po celých Spojených státech díky nespočtu vražd,  šifer a kódů, kterými se policii i tisku vysmíval. Působil v San Franciscu a zaměřoval se hlavně na milenecké páry, přičemž k popravě svých obětí často používal střelnou zbraň nebo nůž. Svou cestu započal v prosinci 1968 a naposledy byl spatřen v říjnu 1969. Ještě dlouho poté, co jeho řádění ustalo, zasílal své dopisy do tisku i na policii. Svůj poslední napsal v roce 1978. Navzdory tomu, že přeživší a svědci jeho útoků poskytli policii shodné popisy vraha, nebyl Zodiac nikdy nalezen. Možná mezi námi chodí ještě dnes.

Úvodní obrázky: Pixabay, Zdroj: Thefactsite.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Zobrazit další články