Možnosti, jak zesílit signál Wi-Fi i tam, kam normálně nedosáhne. To vše zdarma

                   

Bezdrátové připojení k internetu je v dnešní době nutností, bez které si už ani nedokážeme představit svůj život. Je pro nás skoro stejnou nezbytností jako lednice, gauč, postel, jídlo, vše, co potřebujeme k životu. Počítače, chytré telefony, tablety, dokonce i vysavače a hodinky, všechna naše zařízení jsou připojena k Wi-Fi. S příliš velkou poptávkou ale může naše bezdrátová síť ztrácet na intenzitě a její signál v dalších místnostech domácnosti může slábnout. Pokud ale budete postupovat podle všech následujících praktických tipů, budete ve vašem domě Wi-Fi přijímat mnohem rychleji.

Proč je Wi-Fi síť slabá?

Pokud připojení nefunguje příliš dobře, může to mít několik vysvětlení. Stěny pokojů mohou být silné a bránit správnému průchodu signálu. Stejně tak kovové konstrukce mohou zhoršit šíření vln Wi-Fi. Zařízení, která produkují silné elektromagnetické pole, mohou také narušit síť Wi-Fi, patří mezi ně mikrovlnná trouba nebo i pračka. Pokud vás trápí slabý signál dlouhodobě, zde jsou způsoby, jak jej můžete zesílit. Zkuste je dříve, než budete volat na podporu.

Zkontrolujte umístění routeru

To udělejte jako první věc. Je důležité, aby byl umístěn ve středu domu, nejlépe na vyvýšeném a čistém místě mimo zařízení generující silné magnetické pole. Pamatujte, že materiály, jako je sklo, dřevo nebo plast mohou také, i když v menší míře, rušit signál Wi-Fi.

Odstraňte veškeré rušení

Chcete-li lépe zachytit signál Wi-Fi, nezapomeňte vyloučit všechny rušivé elementy. Zařízení, která nepoužíváte každý den nebo je zrovna nepotřebujete, můžete vypojit ze sítě.

Zkontrolujte sílu signálu

Existují aplikace, které vám umožní měřit sílu signálu Wi-Fi podle toho, kde se právě nacházíte. Poté můžete router umístit tam, kde je signál nejsilnější.

Získejte výkonnější anténu

Routery Wi-Fi jsou obvykle vybaveny anténami, které nejsou ani příliš vysoké, obvykle pár centimetrů. Výkonnější anténa vám umožní okamžitě zlepšit vaše připojení.

Změňte kanál Wi-Fi

Věděli jste, že ve většině zemí existuje 6 různých Wi-Fi kanálů, na kterých může váš router přenášet svůj signál? Je-li vaše připojení příliš slabé, změňte nastavení routeru a změňte kanál. K tomu budete muset být vybaveni nástrojem pro monitorování a analýzu Wi-Fi.

Úvodní obrázek: Freepik, Autor: Martina Motlová

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Martina Motlová

Zobrazit další články