Muži se naskytl děsivý pohled na psa. Ten se třásl strachy, zatímco čekal na svou vlastní popravu pro zisk masa

Na základě tipu od svého známého natrefil na obchodníka se psím masem. Mohl zachránit jen jednoho psa. Hledá mu nový domov. Upozorňuje na kritické podmínky.

                   

Stejně jako tisíce dalších psů v Kambodži měl být i pes jménem Chock Dee usmrcen. Z jeho masa měla být původně připravena polévka. Někdo jej však přišel zachránit. Muž jménem Michael Chour zachraňuje psy v Kambodži a Thajsku už přes třináct let. Před zmíněným incidentem dostal tip na majitele tamní restaurace, který si pořídil minimálně osm psů, které se chystal usmrtit.

Odmítl vydat všechny psy

S úmyslem je zachránit se tam Chour vydal. Okamžitě po svém příchodu spatřil již zmíněného Chock Deeho, který byl zavřený v malé kleci s dalšími sedmi psovitými šelmami. Klec svou velikostí naprosto neodpovídala počtu zvířat, která se v ní nacházela. Chock se snažil prokousat kovovou část klece. Přitom se nové příchozímu muži díval do očí. Chour okamžitě věděl, že pejska prostě nemůže opustit. Majitel restaurace odmítl vydat všechny psy. Avšak povolil, aby si Chour vzal aspoň jednoho z nich.

Muži se z pohledu na nebohá zvířata lámalo srdce. Nejvíce se však soustředil na Chockovo o zoufalé vyproštění ze spárů samotné smrti. Rozhodl se, že jej zachrání. Když ho vytahoval z malé klece, malý pes se silně třásl. Chour se jej snažil uklidnit. Neustále mu opakoval, že už je v bezpečí. „Držel jsem ho v náručí a uklidňoval ho, že mu neublížím.“ Kolemjdoucí a zaměstnanci restauraci celému incidentu jej nečinně přihlíželi.

Zabydlel se v náhradním domově

Muž, který byl jinak donucen opustit všechny ostatní psy se cítí zdrceně. Mrzí ho, že nemohl zachránit každého z nich. Byl si totiž velmi dobře vědom toho, jaký je čeká osud. Nadále však žije s vědomím, že alespoň jeden pes díky němu dostane druhou šanci na život plný radosti a štěstí. „Stále se jen rozhlíží kolem sebe a snaží se pochopit, co se vlastně stalo a co se kolem něj odehrává,“ komentuje Chour. Chock Dee se zabydlel v náhradním domově, kde bude žít, dokud nebude moci být adoptován.

„Rád se mazlí a pusinkuje. Také si rád hraje s ostatními psy.“ Odhaduje se, že pro obchody s psím masem jsou každoročně zabity miliony zvířat. Ta jsou často chována v otřesných podmínkách. Jsou držena v malých prostorech, nedostávají dostatečnou výživu a jejich chovatelé s nimi zacházejí velmi hrubě. V neposlední řadě jsou před zpracováním ke konzumaci nelidsky usmrcena. Kambodža je tímto bohužel proslulá.

Co byste byli schopni udělat pro záchranu těchto psů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články