Muž našel na půdě tajemnou truhlici. Obsah ukrýval poklady z druhé světové války

Podkroví je obvykle místem v domě, kde se toho moc neděje. Jsou tam uloženy staré věci, na které se práší a roky se nepoužívají. Jsou často zapomenuty, jen občas narazíme na staré rodinné poklady, kdy si zavzpomínáme na společné chvíle nebo dětství. Některé kousky nám ale mohou poskytnout úžasný a jedinečný pohled do minulosti, což byl i případ jednoho muže, který se rozhodl vytřídit půdu.

Stará truhla

Muž našel na půdě velkou starou truhlu s červeným křížem na bílém poli na přední části. Zvláště ho zaujaly japonské postavy na truhlici. Udělal si malý průzkum a zjistil, že jeho nález je plný starých pokladů.

Lékařská sada z druhé války

Organizace druhé světové války narazila na internetu na fotky muže, jenž se snažil zjistit původ truhly. Byla překvapena jeho jedinečným nálezem. Podala mu tedy informace, které hledal. Jednalo se o lékařskou sadu japonských jednotek pro polní lékařskou kontrolu z roku 1939. Krabice byly speciálně navrženy tak, aby byly vzduchotěsné a vodotěsné, takže obsah zůstal během války neporušen. Z toho důvodu byl její vnitřek i po všech těch letech ve velmi dobrém stavu.

Speciální obsah

Truhla obsahovala několik lahví a krabiček různých léků, jako je cukrová voda a kofeinové pilulky, které se používaly jako alternativa k lékům proti bolesti během druhé světové války. Některé léky měly speciálnější charakter, podávaly se pilotům před letem, aby se zbavili strachu.

Podívejte se na obsah tajemné truhly z podkroví na níže uvedeném videu:

Obrázky: Pixabay

Další příspěvky

Předchozí příspěvek Následující příspěvek