Kokršpaněl pečlivě střežil igelitovou tašku. Když se do ní muž podíval, neubránil se slzám

Internet obletěl srdcervoucí příběh o opuštěném kokršpanělovi. Majitel jej odvezl do lesa, kde ho nechal s igelitovou taškou. Projíždějící cyklista nepochopil krutost některých lidí.

                   

Vyjel si jako obvykle s kamarádem na kole. Rádi jezdili v místním lese, kde bylo několik cyklostezek. Pohodové odpoledne se však brzy změnilo, když si muž všiml, že blízko cesty něco leží. V té rychlosti si plně neuvědomil co to je, nejdřív si myslel, že je to velký mrtvý pták. Pak sesedl z kola a vrátil se, aby se podíval, co to bylo. Naskytl se mu pohled na smutného kokršpaněla, který hlídal igelitovou tašku.

Co uviděl v tašce mu vehnalo slzy do očí

Paul Skinner z anglického hrabství Lincolnshire pozoroval tuto velmi zvláštní scénu. U cesty ležel šedivý kokršpaněl a před ním byla igelitová taška, kterou občas očichal nebo olízl. Paul se rozhlédl kolem, jestli neuvidí majitele, aby se celá situace vysvětlila, ale v dohledu nebyla živá duše. Nakonec se odhodlal a do igelitové tašky se podíval.

Na ten pohled, který se mu naskytl nikdy nezapomene. „V tašce byla čtyři mrtvá štěňata. Ten pohled mi sevřel srdce. Fenka měla slzy v očích. Nemohl jsem uvěřit, že někdo může být tak krutý, aby udělal něco takového,“ svěřil se Paul později novinářům. Bylo jasné, že mrtvá štěňata musel do tašky dát nějaký člověk a fenky se pak nemilosrdně zbavil v lese.

Štěňata se jim oživit už nepodařilo

Paul okamžitě kontaktoval ochránce zvířat. Ti přijeli na místo a snažili se štěňata oživit. Bohužel se jim to však už nepovedlo. A tak mohli jen smutného kokršpaněla, který později dostal jméno Carly, převést do útulku. Tady bude čekat na milující rodinu, která by si fenku adoptovala. Tento krutý čin začala vyšetřovat policie.

i

Někteří lidí si myslí, že pes je jejich majetkem a mohou se k němu chovat jak chtějí. To ale není pravda a máme několik zákonů na ochranu zvířat. Policie tedy musela konat a celý incident vyšetřit. Zjistili, že štěňata se musela narodit ten den ráno a nejspíše byla všechna živá. Pravděpodobně tedy zemřela díky zimě a nedostatku kyslíku v igelitové tašce.

Majitele se najít zatím nepodařilo

Mluvčí útulku, v kterém Carly skončila, veřejně Paulovi poděkoval za jeho všímavost a zároveň vyzval veřejnost, aby poskytla informace o majiteli tohoto kokršpaněla. Ani přes výzvu a pátrání policie se jej však zatím nepodařilo najít. O Carly je nyní dobře postaráno. Snad se z otřesného zážitku brzy vzpamatuje a jednou bude moci pečovat o další štěňata.

i

Jednání majitele však zůstává pro mnoho lidí nepochopitelné. Stačilo kokršpaněla i se štěňaty odvést do nejbližšího útulku. Jistě by se rychle našli lidé, kteří by se roztomilých chlupatých kuliček rádi ujali. Takhle mu však hrozí i stíhání za týrání zvířat. Pokud bude vypátrán, bude čelit alespoň finanční pokutě.

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články