Muž měl nesnesitelné bolesti břicha, žádný doktor nevěděl, co s ním. Nakonec si nechal zkrátit střevo

Člověk by se neměl bát přiznat, že má zdravotní problém. A pokud by mu to někdo vyvracel, včetně odborníků, měl by si stát za svým.

muž ležící v nemocnici
                   

Kryštofovi bylo dvacet osm let, měl skvělou práci a přítelkyni a žil velmi aktivní život. Rád chodil na túry, jezdil na kole, hrál basketbal i fotbal a miloval dlouhé procházky se svou přítelkyní a psem. Každý, kdo ho znal by řekl, že nezná aktivnějšího člověka, než je on. Jednoho letního dne pořádali menší grilovací oslavu pro sebe a své přátelé. Jedli a pili celý večer, spát šli okolo dvou hodin ranních. Ale po probuzení se Kryštof necítil nijak dobře, měl neskutečné bolesti žaludku. Měl chvíli pocit, že je to z přemíry tuku a alkoholu a celý den takto fungoval.

Vzácné onemocnění

Další den byl ale ještě horší, bolest ho přímo probudila. Ale on se držel pravidla, že když někoho něco bolí, tak je to jen lest, nic závažného. „Myslel jsem, že je konec, i tak jsem druhý den šel do práce jako obvykle,“ říká Kryštof. Ale o pár dnů později bolest neustupovala, proto se jeho přítelkyně rozhodla jej odvézt do nemocnice. Moc se mu tam nechtělo, ale neměl jinou možnost. Po příjezdu na pohotovost mu udělali pár testů a bylo mu řečeno, že má žlučové kameny a byl poslán ke svému obvodnímu lékaři.

operace iZdroj fotografie: Unsplash

Obvodní lékař mu udělal několik krevních testů, zjistil, že abnormálně vysoké hodnoty jater. Opět byl poslán do nemocnice na další vyšetření. Doktoři mu zjistili závažné onemocnění jater PSC a ulcerózní kolitidu. Kvůli ní neměl žádnou kontrolu nad chozením na záchod a ani nad vlastními pohyby těla, jak měl velké bolesti. Dostal mnoho léků a doplňků stravy, a i když mu to trochu zabralo, pořád mu to nepomáhalo proti bolesti. Po roce bolestí a utrpení udělal závažný krok, šel s tím na operaci. Ta se nazývala stomie a měla za úkol rozšířit tlusté střevo.

Plánovaná operace

Původně se operace naplánovala na čtyři hodiny, nakonec z toho bylo šest, protože střevo bylo mnohem více zanícené, než se původně plánovalo. „První věc, kterou jsem si pomyslel, když jsem se po operaci probudil, bylo, že jsem rád, že žiju. Poté jsem byl šťastný, že nenastaly žádné komplikace a že se nyní mohu zbavit bolesti,“ říká Kryštof.

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Zobrazit další články