Muž miloval nákupy v second-handech, ale tentokrát ho jeho úlovek šokoval. Jeho cena byla mnohonásobně větší

Kontrola a všímání si věcí je velice důležité, jelikož člověk nikdy neví, jaká příležitost se mu naskytne. Klidně i během obyčejného nakupování.

muž si vybírá oblečení v second-handu
                   

Muž naprosto miloval nákupy, a to převážně v second-handech. Své úlovky pravidelně sdílel na sociální síti TikTok, kde ukazoval, jak ulovené kousky nakombinuje. Někdy sehnal kvalitní košili, jindy kalhoty či kabát. Cizí mu nebyly ani sukně či šaty, ačkoliv těm dával výrazně menší prostor. Občas ale vzal kameru přímo do obchodu, kde s nadšením svým divákům ukazoval, co si tam můžou koupit. Vždy je naváděl, aby si oblečení pořizovali právě v second-handech. Nakupování v „sekáčích“ se mu skutečně vyvedlo po koupi knoflíků.

Neuvěřitelná hodnota

Influencer „Splash“ si koupil sadu manžetových knoflíčků za 11 SEK (cca 23 Kč). Vždy se díval na burzu kolik jaký materiál či komponent stojí. Občas si vybral výrobek hedvábí, které bylo zrovna v kurzu, někdy manšester či dokonce satén. Chtěl mít jistotu, že své peníze vhodně investuje, jelikož jej nebavilo sledovat burzu s kryptoměnami či nemovitostmi. Když šel nakoupit, nešel pro nic konkrétního, jen se porozhlédnout. V tom jeho bystré oči spatřily manžetové knoflíčky za úžasnou cenu 11 SEK. To jej zaujalo a ihned zkontroloval stav burzy.

@splashton i made £1000 from a charity shop #style #fashion #charityshop #thrifting #splashton ♬ original sound – SFROMWEST

Neskutečné, hodnota knoflíčků byla mnohonásobně větší než cena v obchodě. Okamžitě je koupil. Doma se dlouho rozmýšlel, kam si je přišije, ale dlouho ho nic nenapadlo. Až najednou se mu rozsvítilo, prodej. Mohl ty knoflíky prodat, a ne si je držet pro sebe, jelikož jejich hodnota pomalu padala. Rychle vytvořil inzerát na platformě Twig. Tam je vydražil během deseti hodin za neuvěřitelných 10 000 SEK (více než 20 000 Kč). Tomu ani on sám nemohl uvěřit, byl to úžasný pocit. Začal plánovat, za co peníze utratí.

Dobročinný skutek

Původní plán ho nejdříve zavedl na stránky se šicími stroji, potřeboval totiž nový. Po chvíli se mu ale zželelo takového bohatství, a nakonec se rozhodl darovat polovinu peněz na charitu. Zbytek si hodlá šetřit, aby měl i nějakou finanční rezervu na „horší časy“. Tuto myšlenku mu jeho sledující a fanoušci schvalují. Sám tvůrce apeluje na lidi, aby se zajímali nejen o burzu, ale hlavně o věci, které je obklopují. Nikdy totiž nevíte, jaká je jejich skutečná hodnota.

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Zobrazit další články