Muž se rozhodl vykopat ve vesnici další zdroj vody. Všichni se mu smáli, ale za 40 dní se stal zázrak

                   

Člověk dokáže pro lásku i nemožné. Tento muž všem obyvatelům vesnice dokázal, že se mýlili. To, co bylo jinými považováno za šílenství, on dokázal za pouhých 40 dní. A o co šlo? Muž pro sebe, svou rodinu a ostatní lidi z chudé vesnice vykopal sám holýma rukama studnu, kde nikdo nebude muset nikoho prosit o vodu.

Urážet rodinu se nevyplácí

Jeho nápad přišel téměř okamžitě, jakmile zjistil, že jeho ženu Bapurao Tajne místní obyvatele urazili poté, co se snažila napít z jediné studny ve vesnici. V podstatě byla odstrčena a musela si vyslechnout urážky, nadávky a poučení, že by měla respektovat, do jaké společenské třídy patří.

Ještě ten den začal muž kopat

Když se její manžel o konfliktu dozvěděl, ještě ten den vyrazil do Malegaonu, nejbližšího města, a koupil si nářadí. Do hodiny začal kopat. Každý den kopání věnoval dlouhých 6 hodin, i když se mu okolí vysmívalo. Vesničané zesměšňovali jeho misi s vědomím, že takový čin ještě nikdy nikdo nedokázal a všechny další pokusy o nalezení nových zdrojů vody v této oblasti vždy selhaly.

Za pár týdnů se stalo nemožné

Je dobře, že muž své sousedy neposlouchal a pokračoval v kopání dál. Za pouhých 40 dní totiž narazil na zdroj vody a nově vytvořená studna tak poskytla vodu všem ostatní, dříve nevěřícím vesničanům. S pomocí svých dvou synů kopal ještě hlouběji, než měl původně v plánu. Nyní se z nově vytvořené studny může napít, kdokoli bude chtí,t a nikdo nemusí žádat o svolení.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Goodnewsnetwork.org

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Martina Motlová

Zobrazit další články