Dvaadevadesátiletý muž udusil svou manželku dekou. Jeho důvod mnohým vžene slzy do očí

Dvaadevadesátiletý stařík zabil svou těžce nemocnou manželku. Udělal to proto, že ji velice miloval a nechtěl, aby se dále trápila.

deka na posteli i Zdroj fotografie: Pexels
                   

V dnešní moderní době se málokomu podaří najít lásku svého života. Spousta manželství končí po několika letech rozvodem. Je to často proto, že jsou lidé málo tolerantní a hlavně moderní technika umožňuje skrývat tajemství, která člověk před svou drahou polovičkou má. Navíc je díky různým sociálním sítím velice jednoduché navázat kontakt s jinými lidmi, což může snadno vést k nevěře. Tu pravou lásku vidíme spíše u starších generací. Dokonce takovou, kvůli které je člověk schopen vraždy.

Nemohl přihlížet tomu, jak jeho žena trpí

V Německu se před časem odehrálo skutečné drama, které vyvřelo na povrch teprve nedávno. Jedná se o příběh dvou starých manželů, kteří spolu žili více jak 70 let. Julius a Margarethe z Bavorska spolu byli po celou dobu společného soužití velice šťastní a nedokázali si představit život jeden bez druhého. Jakmile se před mnoha lety poprvé setkali, věděli, že spolu zestárnou. Byla to láska na první pohled.

Žili spolu spokojený a harmonický život, vzájemně se respektovali a o všem rozhodovali společně. Ale jakmile přišlo stáří, vše se začalo velmi komplikovat. Margarethe bohužel onemocněla těžkou a smrtelnou nemocí, kvůli které hodně trpěla. Julius se o ní staral sám a doufal, že se jeho ženě udělá lépe, ale to se nestalo. Navíc sám také onemocněl. Jelikož už nedokázal přihlížet tomu, jak jeho milovaná trpí, rozhodl se vzít jí život.

Svou manželku udusil dekou

Dlouho zvažoval, zda má vzít její osud do svých rukou. Stále doufal, že jeho manželka s nemocí přestane bojovat a z tohoto světa odejde sama. Ale její stav se dále zhoršoval a Margarethe trpěla velkými bolestmi. Zcela ztratila kontakt s realitou. Julius kvůli tomu začal trpět depresemi. A tak jednoho dne dal své milované ženě prášky na spaní, vypil s ní sklenku vína a pak jí udusil dekou.

vězení, postele, mříže iZdroj fotografie: Pexels

Když bylo při její pitvě zjištěno cizí zavinění, starý muž se k činu přiznal. Byl odsouzen ke dvěma letům vězení za to, že svou manželku připravil o život. Než nastoupil do výkonu trestu, zařídil manželčin pohřeb, napsal dopisy na rozloučenou a postaral se o veškeré dokumenty, aby nikdo neměl starost s tím, kdyby ve vězení zemřel. Za úkladnou vraždu dostal takto mírný trest proto, že nejednal ze zlomyslnosti, ale v údajném zájmu oběti.

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Zobrazit další články