Manžel chtěl uctít památku své ženy, při této příležitosti zasadil přes 6 000 stromů. O podstatě činu se ale dozvěděli o několik let později

Tento pár by mohl být symbolem lásky a věrnosti. Když mu zemřela žena, udělal pro ni něco neuvěřitelného, lidé to ale zjistili až o několik let později.

                   

Manželé Howeovi uzavřeli manželský svazek před více jak 55 lety. Brali se počátkem 60. let minulého století, na čemž není nic zvláštního, kromě faktu, že tito lidé jsou pověstní svou laskavostí a mírumilovností. Samozřejmě žili spolu dlouhý a bezstarostný život, plný lásky a štěstí. Dokonale vycházeli se svými sousedy a jejich manželství bylo stabilní. Prakticky to zní, jako by tento příběh byl vystřihnut z romantického filmu, jen s tím rozdílem, že konec zkrátka není happyend. Žena totiž zemřela v roce 1995, po 33 letech manželství, na infarkt.

Upřímná nikdy nekončící láska

Muž z upřímné lásky, kterou choval ke své ženě, zasadil šest tisíc dubů na farmě, kde vyrůstala. Dubový ráj byl obrovský, na plantáži mu pomáhalo pár z jejich přátel, každý strom byl zasazen vlastnoručně. Nikomu dalšímu ovšem o tomto činu neřekl, radši počkal, dokud si toto mistrovské dílo někdo neprohlédne sám od sebe. Tajemství dubového ráje bylo odhaleno o 17 let později. Nad Anglií se v horkovzdušném balonu kochal krajinou Andy Collet, ale jakmile uviděl dubovou plantáž, málem si tím vykloubil čelist.

stromova-louka-se-srdcem-uprostred i

Muž totiž všechny ty stromy nevysadil jen tak nějak, nýbrž do tvaru velkého srdce. Louka byla vybrána symbolicky ta, která se nacházela na farmě, kde jeho žena vyrůstala. „Chtěl jsem to udělat jako projev vděčnosti své ženě. Tento symbol bude na tomto místě uchován po mnoho let.“ řekl o svém mistrovském dílu. Muž na sebe taktéž prozradil, že louku často navštěvuje, aby uctil památku své ženy. Věří, že se tam nachází její duch a se kterým komunikuje. Nedávno si tam prý na lavičce vypil čaj a porozprávěl s duchem krajiny. A u toho myslel na svou ženu.

i
Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Zobrazit další články