Muž si získal důvěru vlčice a ta se od něj nechala zachránit i s mláďaty. Poslechněte si celý příběh ve videu

Vlci a zvířata obecně jsou velmi obezřetní tvorové a stojí je to sportu času, než si k vám vůbec vybudují nějakou důvěru.

vlčice v lese vyje i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Získat si důvěru divokých zvířat je jedna z nejnáročnějších disciplín, protože mnohdy považují člověka za predátora a nepřítele. Takže pokud si chcete vydobýt jejich náklonnost, potřebuje to čas. Není to vždy tak jednoduché a spousta lidí to vzdá hned při prvním pokusu. Je to ještě složitější, pokud se jedná o matku s mláďaty, protože se o ně dost často bojí. Její instinkt jí vždy radí, aby je ochránila a dokázala je dostat do bezpečí. Musí jim zajišťovat přísun potravy a starat se o ně. Když se chce sama najíst, mláďata ukryje někde lese a vydá se sama na lov.

Příběh o muži a vlčici

Ve videu se vyskytuje příběh o muži, který se procházel po lese a najednou spatřil vlčici zaseknutou v pasti. Při bližším prozkoumání zjistil, že se jí tlapa zasekla a zranění se čím dál tím víc zhoršuje. Poté ho napadlo, že by možná někde mohla mít mláďata. Když si všiml čerstvých stop ve sněhu, vydal se po nich a objevil malá vyhladovělá mláďata, kterým se stýskalo po mámě. Jakmile je k ní dovedl, vlčice okamžitě začala výt na měsíc a nakrmila je.

rodina vlků iZdroj fotografie: Pixabay

Získat důvěru nebylo vůbec jednoduché

Problémem bylo, že se vlčice stále nemohla dostat z lovecké pasti a byla zaseklá. Jakmile se muž jen na malý kousek přiblížil začala hned vrčet a nenechala ho přiblížit se. On se ale nedal a vymyslel taktiku, s kterou nakonec uspěl. Začal vlčici házet kousky syrového masa a hrál si s malými vlčaty, tím spíš se s nimi skamarádil. Bohužel si všiml, že zranění uvězněné vlčice se stále zhoršuje a jednoho rána se už konečně rozhodl zasáhnou. Vlčice mu konečně dovolila na ni sáhnout a tak ji vyprostil z pasti a ona se odkulhala společně s mláďaty zpět do lesa

Šťastný konec

Nakonec, když se muž po několika letech vrátil zpět do toho stejného lesa. Uviděl v něm velice povědomou vlčici, která na něj začala výt a ani se ho moc nebála. Za ní přiběhli i další vlci, kteří vypadali podstatně mladší než ona, a k vytí se přidali. Poté se všichni otočili a zavítali zpět do lesa. Muž neví, jestli se přesně jednalo o onu vlčici, jež jednou zachránil, ale tajně doufá, že to byla ona a takto se znovu mohli setkat.

Příběhy o hrdinství

Dnes už takové příběhy znáte pouze z vyprávění nebo z knih, protože v pokud se stane něco podobného zavoláte záchranáře zvířat nebo podobnou organizace. V lese s vlčaty by přespával asi málo kdo. Jestli vás podrobný příběh zajímá klikněte na přiložené video a vyslechněte si ho celý i s tematickými obrázky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Aneta

Zobrazit další články