Muž zažil během potápění nezvyklé dobrodružství. Připlaval se k němu seznámit nový kamarád

Tento muž zažil během své potápěčské éry už mnoho kuriozit. To ale ještě netušil, že ta největší ho teprve čeká.

                   

Gary se věnuje potápění už několik let. Jak sám říká, je to jeho největší koníček. Během těchto let zažit už nespočet okamžiků a setkání s různými druhy vodních živočichů. Ve většině případů se jednalo o žraloky, krokodýly či mořské želvy. Ne vždy bylo pro Garyho potápětí bezpečné, kolikrát mu šlo vážně o život. Ale podle něj to prý k potápění prostě patří a člověk jde do toho s určitým rizikem.


Nečekaný návštěvník

Z počátku to vypadalo jako další běžný den, kdy se Gary a jeho přítel, který dělal fotografa, rozhodli potápět u britského pobřeží Scilly Isles. Najednou k nim doplavala rodina tuleňů. Gary i jeho kamarád dost znejistěli, protože netušili, co se bude dít. Tuleni bývají dost nepředvídatelní a mohou být vůči lidem i hodně agresivní. Rodinka se zastavila v bezpečné vzdálenosti obou mužů a jeden z nich připlaval až těsně ke Garymu. Bylo to ještě mládě. Gary zadržel dech a vyčkával, co se bude dít.

i


Tulení mládě se nejprve jemně otřelo o Garyho masku. Gary natáhl ruku, aby se mládě pokusil pohladit, to ale udělalo něco nečekaného. Natáhlo svou ploutev a potřáslo Garymu rukou. Gary byl zmatený, ale zároveň mu to přišlo velmi roztomilé. Tuleň pak začal jemně okusovat Garyho rukavice.


Mládě si chtělo jenom hrát

Gary se k mláděti znovu natáhl, aby ho poškrábal na bradě. K jeho překvapení se to malému tuleni velmi zamlouvalo a dokonce to jednu chvíli vypadalo, jako by se usmívalo. Tuleň s Garym laškoval a chtěl si s ním hrát. Obrátil se na záda a naznačil Garymu, že ho má poškrábat na bříšku. Gary ho chvíli hladil, a když přestal, mládě ho čumákem vybídlo, aby nepřestával. Jeho pozornost se mu velice líbila a vypadalo, že je spokojené.

i


Byl to jeden z nejzáživnějších momentů

Toto setkání udělalo na Garyho skutečný dojem. Za svou potápěčskou éru toho zažil už mnoho, ale hrátky s tuleněm okusil poprvé. A byl velmi rád, že si v moři našel nového kamaráda. Jeho přítel stačil včas vytáhnout kameru a celé setkání Garyho s tuleněm zaznamenal. Gary toto video umístil na portál Youtube hned, jakmile se vrátil na hotelový pokoj.

i

Video získalo přes 15 milionů zhlédnutí a více jak 11 000 lajků. Bylo však z nepochopitelných důvodů z portálu Youtube staženo, a tak nám budou muset postačit alespoň pořízené fotografie. I tak je to roztomilost sama.

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Zobrazit další články