Mladý řidič kamionu podcenil včasnou zubní prohlídku. Bohužel to pro něj mělo tragické následky

Smutný příběh o tom, jak může dopadnout nedostatečná stomatologická péče. Mladý muž za sebou zanechal manželku se dvěma dětmi.

                   

Když nás začne bolet zub, většinou sáhneme po nějakém prášku proti bolesti společně se studeným obkladem. Až když bolest nepřechází, odhodláme se zavolat svému zubaři nebo zajít na zubní pohotovost. Zubní lékař varuje na základě tohoto případu každého, kdo má jakýkoliv problém, aby nepodceňoval vážnost situace a neprodleně vyhledal lékaře. V opačném případě to může mít až fatální následky.


Mladého řidiče kamionu rozbolel zub

26tiletý Radim byl řidičem kamionu a zároveň otec dvou malých holčiček. Když byl zrovna na jedné ze svých služebních cest, postihla ho ukrutná bolest zubu. Jelikož se to nedalo už vydržet, zastavil Radim v nejbližším městě, kde byla zubařská pohotovost. Zubař při pohledu do jeho úst konstatoval, že se jedná o počínající zánět. Místo infekce Radimovi vyčistil a nasadil antibiotika. Radim poté sedl zpátky za volant a vydal se zpět k domovu.

i


Bolest se stále stupňovala

Po cestě mu ale začalo být ještě hůř a začala mu otékat půlka obličeje. Zavolal proto svému bratrovi, aby mu pomohl a dovezl ho do nemocnice. V té době už ani nebyl schopný řídit. V nemocnici mu lékaři sdělili, že se infekce od zubu rozšířila dál do těla a postihla i plíce a ztěžovala tím Radimovi dýchání. Lékaři Radima okamžitě hospitalizovali a snažili se mu vším možným vyhnat infekci z těla.


Lékařům se nepodařilo muže zachránit

Ačkoli lékaři dělali, co mohli, Radimův stav se i nadále zhoršoval. V tu dobu už u něj byla i jeho manželka Natálie, která se modlila, aby její manžel přežil. Bohužel Bůh měl asi jiný plán a Radim tu noc kvůli silné infekci zemřel na zástavu srdce. Nasazená antibiotika nebyla dostatečně silná, aby rychle se šířící infekci zastavila.

i


Doktoři skutečně dělali, co bylo v jejich silách, ale infekce byla natolik silná, že se jim nepodařilo ji zastavit. Jeho smrt byla velmi náhlá, Radim neměl kromě cukrovky žádné zdravotní potíže. Zdrcená manželka jim to ale nedává za vinu. Věří, že její muž bude nadále žít jako anděl a bude na ni i jejich dvě malé holčičky dávat pozor.

Zdrcená rodina zůstala bez otce i bez peněz

Rodina byla nucena založit nadaci na podporu mladé vdovy a jejích dvou dcer. Z její mateřské neměla šanci rodinu uživit a neměla ani peníze na uspořádání řádného pohřbu svého manžela. Na stránkách nadace se píše, že byl Radim velmi skromný a dobrý člověk. Svou rodinu miloval nade vše a vždy je upřednostňoval před sebou samým. Snažil se rodinu uživit, jak jen mohl, ale veškerý svůj volný čas trávil po boku svých dvou dcer. Byl skvělý otec a úžasný manžel.

i


Vybralo se už 6,5 milionu

Tato tragická událost chytla za srdce mnoho dobrovolníků a nadaci se k dnešnímu dni podařilo vybrat už přes 6,5 milionu korun. Fundraiser všem jménem zarmoucené rodiny poděkoval za jejich velkorysost a pomoc v těchto těžkých chvílích.

i


Stomatologická asociace na základě tohoto tragického příběhu apeluje na všechny pacienty, aby pravidelně navštěvovali svého zubního lékaře a mohli tak včas podchytit jakýkoliv závažnější problém. A rozhodně nedoporučuje tyto pravidelné kontroly zanedbávat. Zde vidíte jasný důkaz o tom, co může způsobit zdánlivě obyčejná bolest zubu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Zobrazit další články