Po letitém dětském snu si koupil cirkusový vůz, který zrekonstruoval. Dnes se dá v něm žít plnohodnotný život, uspokojí totiž všechny potřeby

Člověka občas přitahují věci a ani neví proč. Třeba tohoto muže vždy přitahovaly cirkusové vozy, až si sám jeden koupil a zrekonstruoval ho.

Cirkusový stan i Zdroj fotografie: Unsplash
Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
                   

Tage Wikander je vyučený tesař. Vždy měl neskutečnou zálibu ve vozech a cirkusu. V cirkusu ho vždy přitahovali akrobati, jejich ohebnost i barevné kostýmy. A vůbec, celý cirkus, to, v jakých byl vždy barvách a jeho zvláštní atmosféra. Líbily se mu staré vozy, ve kterých lidé přespávali, když byli s cirkusem dlouho na cestách. Ne moderní karavany, co se teď používají. Jednou šel na procházku a procházel se zrovna vedle autobazaru, kde stál opravdový cirkusový vůz. Neváhal a okamžitě si ho koupil. Následně jej zrenovoval.

Vůz vhodný k bydlení

Rozloha celého vozu činila 25 metrů čtverečních a jeho výstavba trvala tři roky. Trvalo to tak dlouho proto, že bylo dosti obtížné do něj napasovat vše, co člověk ke každodennímu životu potřebuje. Navíc je celý vyrobený z recyklovatelných materiálů. Dá se v něm v klidu žít, je totiž plně funkční včetně kuchyně a koupelny. Kuchyně je ze starého Tageova bytu, s lednicí, mrazákem, sporákem, mikrovlnou troubou a dřezem. Vedle je hned jídelní kout se stolem a čtyřmi místy k sezení. Celý vůz je vytápěn kamny na dřevo a elektrickým vytápěním.

Cirkusový vůz i

Ložnice je velká a prostorná, navíc s manželskou postelí. Bohužel zde ale není druhé patro, tudíž se vůz hodí pro pouhé dva lidi. Kdo by další chtěl eventuálně ve voze přenocovat, musel by strávit noc na zemi. Ložnice je od kuchyně jídelny oddělena skleněnou stěnou. Nachází se zde i zásuvka s lampou. Koupelna je krásně vydlážděna, je v ní sprchový kout, malé umyvadlo a toaleta. Voda je napojena ze spodu atlasovou přípojkou. Objem nádrže je 120 litrů, v kuchyni je zase bojler o objemu 30 litrů, což na běžné vaření stačí.

Musel se nakonec rozloučit

Světlo se dá v celém ubytování ovládat stmívači a je stropní, kromě lampičky v ložnici. Je vhodný k pobytu dvou osob, při více lidech by mohl nastat problém s místy ke spaní. Vnější rozměry celého vozu jsou 3,1 metru na šířku, 9,6 metrů na délku a 4,5 metrů na výšku, což je v souladu se švédskými předpisy. Ačkoliv nerad, musel Tage svůj výtvor prodat. Důvodu neuvedl, pouze to, že se mu bude hodně stýskat po jeho vlastním výtvoru. Cenu stanovil na 595 000 SEK, což je zhruba 1 200 000 Kč. Doufá, že nový majitel se bude o vůz starat stejně dobře, jako on sám.

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Zobrazit další články