Cestující ve vlaku usnul. Po probuzení ho čekalo nemilé překvapení, jeho batoh s osobními věcmi byl odcizen. Po pachateli pátrá policie

Policisté pátrají po muži, který ve vlaku okradl jednoho cestujícího během toho, co usnul. Žádají všechny lidi, kteří by o tom mohli něco vědět o pomoc.

Muž s červeným batohem stojí na nádraží i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Policisté z okresního ředitelství ve Wieruszówě byli informováni o krádeži, která se stala dne 20. května 2022, ve vlaku na trase Białystok-Wrocław Główny. Muž, který si po dlouhé směně v práci chtěl trochu zdřímnout, usnul na svém sedadle v kupé. Nahoře nad sebou měl červený batoh. V něm se nacházel zlatý řetízek a náramek, snubní prsten, notebook, nabíječka na notebook, mikrofon, nabíječka na telefon a cestovní pas. Celý batoh včetně obsahu byl muži odcizen právě během jeho odpočinku. Krádež zjistil až ve chvíli, kdy měl vystupovat.

Málo informací o pachateli

„Neznámý pachatel za využití spánku poškozeného na blíže nezjištěném místě odnesl z vlakového kupé cestovní batoh s notebookem s nabíječkou, mikrofonem, nabíječkou na telefon, řetízkem, náramkem a snubním prstenem, stejně jako osobní věci,“ řekl mluvčí okresní policie ve Wieruszówě, Asp. Piotr Siemicki. Dle dostupných informací, všichni svědkové sice nepoznali muže pachatele, nýbrž batoh, který si nesl na zádech. Svědci opakovaně vypověděli, že muž vystoupil už ve Varšavě, tedy mnoho hodin před tím, než se odcizení batohu zjistilo.

Dle popisu je pachatelem muž v rozmezí 35-45 let, má holou hlavu a na sobě měl světle šedou mikinu a kraťasy. Batoh byl červený, s hnědými komponenty. Policie žádá všechny, kteří by mohli něco vědět o tomto trestném činu, aby neprodlené kontaktovali policejní stanici, buďto telefonem na čísle: +48 478 456 227, nebo přijít na ředitelství osobně, na adresu: Kuźnicka 28a, Wieruszów. Krádež je závažný trestní čin, který se musí řešit hned. Navíc u téhle se ztratilo poměrně velké množství osobních a drahých věcí.

Muž spí ve vlaku iZdroj fotografie: Unsplash

Nenechávat věci bez dozoru

Policie apeluje na všechny lidi, aby si hlídali své osobní věci, ať už jde o tašky, batohy, kabelky či jen pověšené bundy, ve kterých se mohou nacházet občanské či řidičské průkazy nebo karty zdravotních pojišťoven. Rovněž peněženky s penězi a platebními kartami nejsou v bezpečí. A pokud se přeci jenom něco stane, ať to neprodleně nahlásí na příslušný policejní úřad. Trestný čin, jako je tento, musí být dostatečně potrestán. Na rozdíl od pachatele, který může změnit svůj vzhled a oblečení, odcizená kabelka, batoh a podobné, změnit nelze.

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Zobrazit další články