Hádanka: Na obrázku je celkem 12 chyb – pouze 3 % lidí dokáže najít všechny nelogičnosti. Patříte mezi ně?

Spousta lidí má rádo hádanky. Ať už slovní, písemné nebo obrázkové. Na jednu obrázkovou se můžete podívat a zkusit ji rozluštit.

                   

Hádanky, hlavolamy, rébusy…jsou vytvářený hlavně pro zábavu a potěšení, ale samozřejmě i pro rozvíjení logického myšlení, procvičování paměti a celkovému trénování mozku. Mají různě úrovně, formy a typy. Mají je v oblibě nejen děti, ale i dospělí. Pokud máte rádi zábavu a jste vášnivými řešiteli různých hádanek a hlavolamů, je tohle pro vás to pravé.

Hádanka v obrázku

Na sociálních sítích se objevil obrázek, který pochází z 50. let minulého století. Vyvolal obrovskou vlnu zájmu mezi uživateli internetu, kteří se rozhodli vyřešit nelehkou hádanku. Podle statistky dokáže najít celkové řešení pouze 3% lidí. Někteří to vzdají hned na začátku, jiní dokáží vyřešit pouze část. Na obrázku je 12 chyb, které je třeba najít. Zjistěte, zda jste mezi těmi třemi procenty vyvolených.

i

Na snímku je vyobrazena rodina, která právě večeří. Každý z lidí na obrázku dělá nějakou aktivitu, nachází se v obývacím pokoji u stolu, nebo na pohovce. Fotografie ukrývá 12 nesrovnalostí, které jsou na první pohled naprosto přehlédnutelné. Ale jakmile se podíváte pozorněji, všimnete si podivností, jež se na obrázku ukrývají.

Správně řešení

Je to opravdu zajímavá hádanka, která vás donutí k pozornosti a soustředění. Je zde také nutná velká dávka trpělivosti. Našli jste všech 12 chyb? Snad ano, a pokud ne, níže se na ně můžete podívat a přečíst si je.
Jsou to:
Zrcadlo je zavěšené pouze na jednom řetízku.
Konferenčnímu stolku chybí na jedné straně noha.
Chlapec má na očích brýle, jejichž tvar se liší.
Z elektrického krbu se kouří.
V ptačí kleci si místo opeřence hoví kocour.
Muž na gauči si čte noviny, které jsou ale obrácené vzhůru nohama.
Olejová lampa je zapojena do elektrické zásuvky.
Malá holčička si míchá čaj nožem místo lžičkou.
Obraz visí na stěně vzhůru nohama.
Chlapec má v rukou krajíc chleba, který ale svým tvarem neodpovídá rozkrojenému bochníku.
Žena nalévá čaj z konvice, kterou ale nemá za co držet, je totiž bez rukojeti.
U nalévaní ještě zůstaneme. Dáma lije čaj na stůl, ne do hrníčku.

i
Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Zobrazit další články