Vyzkoušejte svůj zrak a najděte na obrázku ukrytého vlka. Dokáže to pouze 5 procent sledujících lidí

Zapeklitá hádanka, kterou dokáže vyřešit opravdu jen malé množství vyvolených. Podívejte se na fotografii a zkuste, zda se vám podaří najít ukryté zvíře.

                   

Lidský zrak je smysl, který umožňuje člověku vnímat světlo, různé barvy a tvary. Jedná se o pro člověka nejdůležitější smysl, protože díky němu přijímá až 80 % všech informací z okolí. Zrak je zaměřen především na vnímání kontrastu. Významně se podílí na orientaci v prostoru, dovoluje totiž vidět kontury předmětů a jejich vzdálenosti. Zrak je vlastně takovým prostředníkem poznávání hmotného světa a prostředkem komunikace. Zjistěte, jak dobrý máte tento smysl, podívejte se na fotografii níže a najděte na ní ukryté zvíře.

Najdete skryté zvíře?

Tato fotografie obletěla internet a potrápila spoustu lidí. Jedná se o optickou hádanku, kterou dokáže vyřešit pouze opravdu malé procento hádajících. Na obrázku je ukryté divoké zvíře, přesněji se jedná o vlka. Je ukryt opravdu skvěle, protože na první pohled není absolutně viditelný. Dokonale splývá s prostředím. Někteří lidé nejsou schopni ho najít ani po několikátém prohlížení fotky. Otestujte svůj zrak a postřeh a pokuste se zvíře na snímku najít.

i

Na fotografii je zachycen ne příliš hustý les v období podzimu. Mezi břízami je velké množství spadaného barevného listí, které je rozprostřeno po zemi. Nachází se tam také různé spadané větvičky a jeden krásný silný vlk. Obrázek je sám od sebe fascinující, ale to, že v sobě ukrývá divoké zvíře, ho dělá ještě mnohem zajímavějším. Kde se psovitá šelma nachází? Je schovaná v listí, za stromem, nebo snad přímo na stromě? Už jste zvíře našli? Pokud ano, jste opravdu vnímaví a váš zrak je na skvělé úrovni. Jestliže se vám to nepovedlo, nezoufejte, poradíme vám.

Kde se tedy ukrývá?

Podívejte se na obrázek ještě jednou pozorněji, ale teď se zaměřte na levou stranu snímku. Vlk se totiž schovává za jednou ze vzrostlých bříz. Má podobnou barvu, jako kmen tohoto stromu, takže naprosto dokonale splývá, a stává se tak na první pohled prakticky neviditelným. Jeho šedobílé zbarvení perfektně zapadá do okolních barev, a klame tak pozorovatele.

i

Autorovi tohoto snímku se opravdu podařil skvělý kousek. Možná si to zprvu ani neuvědomil. Chtěl jen vyfotit vlka ukrývajícího se za stromem, a nakonec ho sám na fotografii poté nemohl najít. Sdílel proto obrázek na sociálních sítích s tím, zda se ostatním podaří vlka najít. Snímek se během chvíle stal virálním a obletěl takřka celý svět.

Mnoho lidí se snažilo zvíře najít, ale marně. Pouhým 5 procentům hádankářů se to podařilo. Patříte mezi ně i vy? Pokud budete tuto hádanku sdílet mezi své přátele, rozhodně jim nenapovídejte. Rozhodně jim prospěje procvičit si zrak a svou vnímavost.

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Zobrazit další články