Dnešní výzva – najdete odlišné písmeno za méně než 10 sekund? Otestujte svůj postřeh

V této obrázkové hádance se tentokrát zaměříme na hledání zbloudilého písmena, které je ukryté uvnitř písmen „Y“.

otazník hádanka i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Obrázkové hádanky jsou skvělý způsob aktivní relaxace. Během odpočinku můžete hravou formou trénovat svou vnímavost a bystrost. Máte-li problémy se soustředěním nebo jste netrpěliví, obrázkové hádanky jsou skvělou možností, jak na sobě v tomto směru zapracovat. Na internetu najdete nepřeberné množství zábavných obrázkových kvízů. Oblíbeným typem je hledání různých odlišnosti v záplavě stejných znaků. A právě jeden takový záludný kvíz jsme si pro vás připravili v tomto zadání.

Najděte vetřelce

Na obrázku vidíte v řádcích písmena „Y“ v různých barvách. Vaším úkolem je co nejrychleji najít písmeno, které je jiné než „Y“ a do obrázku se vloudilo. Jste připraveni? Skvěle, můžeme začít.

Našli jste písmeno za méně než 10 sekund? Pak jste opravdu bystří a všímaví. Je vidět, že vám to pálí. Pokud ne, nic se neděje, zde je řešení.

obrázek s písmeny i

Písmeno „T“ bylo záludně schované v pravé dolní části obrázku. Šikovně se vetřelo mezi barevné ypsilony, a proto bylo velmi těžké ho najít.

Další dva znaky, které do obrázku nepatří

Tím ale ještě hádanka nekončí. Pozorně se znovu zadívejte na zadání, protože kromě písmena „T“ jsou v něm ukryty ještě dva další znaky, které jsou odlišné!

obrázek s písmeny řešení i

Našli jste? Jedná se o písmena „V“ a „X“. Zatímco „V“ je schované na 4. řádku odshora zhruba uprostřed v zelené barvě, písmeno „X“ naleznete v oranžové barvě na 3. řádku odspoda v levé části.

Najít tyto dva znaky bylo ještě obtížnější. Pokud se vám to podařilo, je vidět, že váš mozek je dobře trénovaný na rychlé vyhledávání odlišností. Nebyli jste se svým výsledkem spokojeni? Nevadí. Čím častěji budete trénovat, tím rychleji se zlepšíte. Vyhraďte si každý den malou chvilku pro trénink vaší pozornosti a uvidíte, že zlepšení výsledků se rychle dostaví. Můžete také hádanku zaslat svým přátelům a soutěžit, kdo bude nejrychlejší. Odpočiňte si a bavte se.

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Bohumila Kočvarová

Zobrazit další články