Myslel si, že našel čtyři malá opuštěná koťátka. Uživatelé internetu jej však rychle vyvedli z omylu

Muž zachránil před jistou smrtí čtyři malá koťátka. Alespoň si to tedy myslel. Později zjistil, že se rozhodně nejedná o obyčejné kočky.

nalezené koťátko v dlani
                   

V dnešní uspěchané době se stále častěji stává, že lidé přehlížení jakákoli gesta či volání o pomoc, ať už o ni žádá člověk nebo třeba zvíře. Naštěstí ještě existují dobré duše, které se snaží opuštěným zvířatům za každou cenu pomoci. Stejně tak se zachoval ruský farmář, který se ujal čtyř malých koťátek, aniž by tušil, o jaký druh kočky se vlastně jedná.

Nález právě narozených koťat

Jako každé ráno farmář žijící v Rusku brzy vstal, aby se postaral o svá domácí zvířata. Bylo třeba je nakrmit, pustit dobytek na pastvu a uklidit ve stájích a chlévě. Den jako každý jiný však něco narušilo. Při obcházení svého pozemku uslyšel divné zvuky. Když se za zvláštním kvílením a pískáním vydal, v trávě našel k sobě přitulená a do klubíčka schoulená čtyři malá koťátka.

kočka má koťata na starost i

Při bližším zkoumání mu bylo jasné, že se právě narodila. Rozhodl se je tam zatím nechat, ale stále je pozoroval a doufal, že se pro ně jejich novopečená maminka vrátí. Ta ale zřejmě z nějakého neznámého důvodu nemohla, a tak pochopil, že se o ně musí postarat, protože by sama bez pomoci nepřežila. Měl zvířata moc rád, takže by mu svědomí nedovolilo je tam nechat na pospas jejich osudu.

Místo obyčejných koťat divoké šelmy

Byl koťátky tak okouzlen, že se se svým nálezem okamžitě pochlubil na internetu, kde sdílel jejich fotografie. Po chvíli mu ale někdo napsal, že to nejspíše nejsou obyčejné kočky, ale stepní manuly. Jedná se o divoké dlouhosrsté kočky žijící ve střední Asii. Manulové mají kratší nohy, širší tělo a silnější kůži. Díky těmto vlastnostem se lépe přizpůsobí podmínkám, ve kterých žijí. Jejich srst je velmi hustá a dlouhá a umožňuje jim snášet velké teplotní výkyvy.

malí manulové jí maso i

Farmář tedy bez váhání kontaktoval přírodní rezervaci. Její zaměstnanci hned druhý den přijeli a všechny čtyři drobečky odvezli na stanici. Jelikož do nich museli co nejdříve dostat výživu, rozhodli se, že zkusí, zda je dokáže nakrmit obyčejná domácí kočka. Tento nápad byl naštěstí opravdu trefou do černého. Kočka manuly nakrmila a zacházela s nimi jako s vlastními potomky.

Učila je všem kočičím zvyklostem, a díky její péči byly tyto malé šelmy každým dnem větší, silnější a nezávislejší. Jakmile manulové úplně vyrostou a zcela se osamostatní, budou vypuštěni zpět do volné přírody.

manul sedí pod stromem i
Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Zobrazit další články