Na procházce našli muž se psem podivné stvoření, nakonec se z něj vyklubal vzácný jedinec. Měl štěstí, že přežil

Na světě existují zvířata tak malá, že si jich lidské oko jen tak nevšimne. Ale psí čich je na tolik citlivý, že s nalezením nemá žádný problém.

                   

Muž šel na svou pravidelnou procházku se svým psem. Na delší procházky chodili minimálně pětkrát do týdne, aby měli dostatečný pohyb, přísun čerstvého vzduchu a dostatek vitamínu D. Vždy si to ohromně užili, občas házel pejskovi jeho pán klacek nebo nějaký balon, čímž ho dokázal zabavit na dlouhé hodiny a málokdy se mu potom chtělo domů. Ale jednoho odpoledne šli spořádaně parkem, když v tom začal pes něco cítit. Hrabal se čumákem v listech spadlými na zemi a v tom našel to, co před tím cítil.

Malé stvoření

Když pes našel to, co chtěl, jeho pán se podíval zblízka na úlovek. Nemohl uvěřit svým vlastním očím, malé stvoření bylo živé, hýbalo se, bylo veliké asi jako nehet a nevážilo víc, jak jeden gram. Tož vzal muž to malé nedochůdče a odvezl ho do nejbližší zoo. Tam malé stvoření zvážili, změřili a vyšetřili. Zjistili, že to byl Vakoplch tasmánský, nejmenší vačnatec na světě. Všichni byli překvapeni, že stále žije, poněvadž musel spadnout z nemalé výšky. Během všemožného chaosu ho nakonec stačili i pojmenovat, dali mu jméno Boop.

vacnatec-v-hackovane-dece i

Hnízda těchto vačnatců bývají neuvěřitelně vysoká, zhruba 15 metrů nad zemí. Staví si je z listů eukalyptu, převážně v dutinách stromů. Živí se šťávou ze stromů bohatou na cukr, nektarem a drobným hmyzem. Titul nejmenší vačnatci na světě nezískali jen tak, jejich délka se pohybuje mezi 6,5-8 centimetry. Jejich ocas má dvojitou srst, díky níž jsou schopni se po něm klouzat. Jsou aktivní v noci a vyskytují se zejména v Austrálii. Zajímavé je i to, že přecházejí do stavu stagnace, následně hibernují a tělesná teplota bývá zhruba 2°C.

Našli mu kamarádku

Zoo našla Boopymu i kamarádku Betty. Oba žijí zatím v zoo, kde mají vytvořené podmínky tak, jako by se nacházeli ve volné přírodě. Nutno dodat že tito tvorové stráví zhruba 87 % jejich života nad zemí, proto se to snaží ošetřovatelé co nejvíce napodobit. Až budou oba schopni přežít ve volné přírodě, budou vpuštěni.

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Zobrazit další články