Našel na ulici mládě neznámého stvoření. Vzal ho k sobě domů, aby se ho pokusil zachránit

Muž našel na zemi mládě neznámého zvířete. Vzal ho k sobě domů, aby se ho pokusil zachránit. Později zjistil, o jaký druh se vlastně jedná.

                   

Po cestě do práce našel muž na ulici poblíž svého domu ležet nějaké zvláštní stvoření. Vůbec netušil, o jaké zvíře se jedná, ale věděl jistě, že mu musí pomoci, jinak na té rozpálené dlažbě brzy zemře. Ostatní lidé jen chodili kolem a s opovržením sledovali, jak se muž nebohé zvíře snaží zvednout.


Zvířátko připomínalo nějakého hlodavce

Bylo vidět, že se jedná o čerstvě narozené mládě, které měřilo pouhé 3 centimetry. Nebýt Jana, určitě by bez své matky brzy zemřelo. Ačkoli nevěděl, o jaký druh zvířete se přesně jedná, rozhodně mu to nebránilo v tom, vzít si zvíře s sebou domů a postarat se o něj. Bylo tak malinké, že bylo velmi složité určit, co to je. Svými tlapkami a dlouhým ocáskem připomínalo nějakého hlodavce. Janovi ale bylo jedno, o jakého hlodavce se jedná, prioritou pro něj bylo mu zachránit život.

i


Podařilo se mu zvíře uzdravit a identifikovat

Jan se o mládě poctivě staral. Každý den ho krmil mlékem, aby získalo sílu a rostlo. Lidé na fóru nevěřili, že se mu podaří mládě zachránit, ale on se nevzdával. Zároveň se snažil pomocí internetu vyhledat, o jaký druh hlodavce se jedná. Den ode dne se stav mláděte zlepšoval a Jan byl šťastný, že mu dokázal pomoci se znovu postavit na nohy. Jak bylo zvířátko větší a větší, bylo snadnější ho lépe identifikovat. Nakonec se pomocí fotografie dopátral, že se jedná o americkou létající veverku.

i


Začalo vznikat nové přátelství

Jan dal veverce jméno „Laskonka“ a další 3 měsíce ji krmil mlékem. Její stav se začal velmi rychle zlepšovat a rostla jako z vody. Jan ji nepustil ani na okamžik z očí, dokonce si ji s sebou bral i do práce, aby měl jistotu, že se jí nic nestane. Přece jenom měl doma ještě psa a bál se, že by toto spojení veverky a psa nemuselo dopadnout nejlépe. Postupem času ale zjistil, že si Laskonku oblíbil nejen on, ale i jeho pes. Za tu dobu, co o ní pečoval, mezi nimi vzniklo tak silné pouto, že ji začal brát jako součást své rodiny.

i


Jan a Laskonka jsou nyní nejlepší přátelé, co spolu podnikají všechno možné. Jan ji dokonce vyrobil i vlastní houpací síť, aby měla kde lenošit a naučil ji pár triků na fingerboardu. Veverka je nyní zcela uzdravená a je šťastná a spokojená ve svém novém domově, kde jí nic nechybí. Jednoho dne ji však Jan bude muset vypustit zpátky do přírody mezi své vrstevníky, zatím si ale její společnost užívá a nemá srdce na to se jí vzdát.

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Zobrazit další články