Vyklízel dům po svých zesnulých prarodičích. Nemohl uvěřit tomu, co našel skryté ve skříni

Muž měl v plánu jít vyklidit dům po svých milovaných prarodičích. V té době ještě netušil, co ho tam čeká za překvapení.

                   

Muž měl svou babičku a dědu velmi rád, měl s nimi skvělý vztah. Není tedy divu, že po jejich smrti vzal odpovědnost do svých rukou a šel po nich sám vyklízet jejich opuštěný dům. Přišlo mu zcela logické, že si to vezme na starost on a ne nikdo cizí. Při vyklízení pak narazil na skryté tajemství.


Překvapení uvnitř skříně

Když se muž pustil do důkladného úklidu, zarazila ho jedna věc. Jeho prarodiče měli uprostřed skříně v ložnici starý a velmi špinavý koberec. Rozhodl se tedy, že se toho špinavého páchnoucího koberce zbaví. Poté, co ho nadzvedl, všiml si, že je pod ním betonová podlaha a na ní nějaký kulatý kovový štít. Když se podíval blíž, uvědomil si, že to může být nějaký pečlivě ukrytý trezor. Kovový štít skutečně sloužil k vytočení čísla a otevření skrytého podzemního trezoru.

i

Několik dní se snažil o otevření, ale bezúspěšně. Nakonec se rozhodl zavolat zámečníka, který mu s otevřením trezoru pomohl. Muž věděl, že jeho prarodiče byli vášniví sběratelé, tak tušil, že v podzemním trezoru najde spoustu zajímavých věcí.


Poklad, nebo cetky?

Poté, co byl zámek profesionálně odstraněn, našel muž pod poklopem hromadu cihel. Nejdřív nechápal, proč je tam jeho prarodiče měli, ale nenechal se tím odradit a začal jednu po druhé vytahovat. Na konci pak narazil na časovou schránku z roku 1930, v níž byla kniha s výtiskem z roku 1937 s mincemi uvnitř. Kniha byla sice už v zdevastovaném stavu, špinavá, prohnilá, uvnitř ní ale byla sbírka neposkvrněných mincí.

i

Takových knih tam muž našel víc, stejně tak i tašky s dalšími cennými mincemi. Jeden ze znalců starožitností muži prozradil, že by mince mohly mít větší sběratelskou hodnotu než je jejich skutečná nominální hodnota.


Mince nebyly to jediné, co se v trezoru našlo

Kromě mincí však muž v trezoru našel ještě starožitné pistole ze soubojů, staré bankovky, náramkové hodinky a starou rezavou krabici s nářadím. Uvnitř krabice však nebylo nářadí, ale šperky, což výrazně zvýšilo hodnotu nalezených věcí. A to muž ještě v té době netušil, že ten největší nález ho teprve čeká. Uvnitř byly ještě stříbrné cihly, díky nimž se celková hodnota nalezených věcí ještě zdvojnásobila.

i

Je to skutečně úžasný objev, který se může stát jen jednou za život. Z muže se stal z ničeho nic pomalu milionář, a to chtěl původně jen uklidit dům, ve kterém žili jeho milovaní prarodiče. A co si o tom myslíte vy? Stalo se vám někdy něco takového? Našli jste ve svém životě nějakou takovou cennou věc? Podělte se o své zážitky do komentářů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Zobrazit další články