Chtěla si nechat prodloužit řasy: Když kosmetička viděla její oči, zůstala stát jako opařená

Mnoho žen by chtělo mít krásné, dlouhé a husté řasy, aby vypadaly výjimečně. Bohužel ne každá žena má takovou možnost. V takovém případě však může pomoci kosmetické studio.

Žena podstupuje zákrok u kosmetičky i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Díky vývoji kosmetiky je možné si nechat řasy v salonu prodloužit a zahustit. I když je tato vyhlídka lákavá, je třeba mít na paměti několik důležitých věcí, abyste se vyhnuli negativním účinkům. Velkou roli hraje volba správného typu řas a také jejich délky, aby oko nebylo podrážděné. Stejně tak důležitá je i volba lepidla, které by mělo být škodlivé pro vaše přirozené řasy. Teprve poté se žena může těšit z nádherných a dlouhých řas bez toho, aniž by bylo její zdraví nějak poškozeno.

Prodlužování řas 

Prodlužování řas je snem mnoha žen, ale pro Natalii se stalo noční můrou. Vše začalo návštěvou profesionálně vypadajícího salonu, kam pravidelně chodila na manikúru. Bohužel po roce prodlužování řas Natalia onemocněla nemocí, o které neměla ani tušení. Během prodlužování může dojít například k bakteriální nebo plísňové infekci. Řasy totiž mohou být přenašečem různých nečistot a bakterií, které nejsou okem viditelné. Následuje podráždění, infekce, zánět spojivek nebo rohovky.

Bolely ji oči

Natalie se začala cítit velmi divně, navíc ji bolely a pálily oči. Nejdříve si myslela, že jde o alergickou reakci. Později ale zjistila, že to bylo proto, že svým očím nedala odpočinout více než 12 měsíce. Pořádně se o ně nestarala, některé důležité kroky a záležitosti začala kompletně přehlížet. Třela si oční víčka, což později vedlo k šíření bakterií a vypadávání přirozených řas. Konkrétně šlo o poškození vlasového folikulu, tedy velmi nepříjemný neduh.

Co může ublížit ženám, které si nechaly prodloužit řasy? 

Oční lékařka zdůrazňuje, že je důležité vyhýbat se tření očních víček, pravidelně se odličovat, mýt si ruce před aplikací řasenky, vyměnit řasenku jednou za tři měsíce, nesdílet řasenku s ostatními a netestovat oční kosmetiku v obchodních centrech. Důležité je také věnovat pozornost salonu, kde se prodlužování řas vyrábí, a informacím o složení lepidla. Zákazníci by se měli vyhýbat salonům, které nemají certifikáty. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články