Nebýt obětavosti a péče hodného muže, tato štěňata by zemřela. Nyní vedou spokojený život v novém domově

Neznámý muž zachránil psí sourozence, kteří byli na pokraji smrti. Jejich příběh je velmi dojemný.

                   

Teprve dva měsíce stará štěňata našel muž přezdívaný Gamaliel u popelnic v Portoriku, když krmil toulavé kočky. Štěňata byla ve velmi vážném stavu, kůži měla pokrytou svrabem, který byl už silně rozvinutý. Gamaliel si však nechtěl připustit, že by štěňata nechal na pospas smrti, a tak si je vzal k sobě domů, aby se je pokusil zachránit.


Boj o přežití

Gamaliel si nemohl dovolit vzít štěňata k veterináři, neměl na jejich léčbu dostatek peněz, přesto se ale nedokázal smířit s tím, že by tak malé nevinné tvorečky nechal zemřít. Domácí ošetřování však nezabíralo, a tak se pokusil kontaktovat Chelsea Williamsovou, zakladatelku psí záchranné skupiny Souls of Satos
„ Štěňata byla na první pohled opravdu ve velmi vážném stavu, dlouho jsem neviděla něco takového“ konstatovala Williamsová, která je okamžitě odvezla k veterináři. Štěňata byla pohublá, vyděšená a celou dobu se tulila k sobě navzájem, to jediné jim dávalo alespoň částečně pocit klidu a bezpečí.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je vyhubla-stenata.jpg.


Cesta do New Yorku

Snow a Shylah, jak psí dvojici později pojmenovali, se naštěstí podařilo zachránit, a tak se po pár dnech mohli vrátit zpět do Gamalielova domu, kde se zcela zotavili. Williamsová zároveň kontaktovala psí útulek AMA Animal Rescue, který sídlí ve státě New York, aby se informovala, zda by se štěňata mohla vrátit zpět do Států. Útulek souhlasil, a tak se štěňata podařilo převézt v červenci zpět.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je psi-v-prepravce.jpg.


Sourozenecká láska

Ukázalo se, že psí sourozenci k sobě mají blíž, než by kdokoliv čekal. Vzhledem k hrůze, kterou si oba prošli, se ukázalo, že jsou na sobě až neobvykle závislí a rozdělit je nepřicházelo v úvahu. Ředitelka péče o zvířata v AMA Michele Walsh sdělila deniku Dodo: „ Bylo až neuvěřitelné, jak k sobě měli blízko, jako skutečná dvojčata. Museli jsme najít rodinu, která si vezme oba dva psy, jinak by jeden bez druhého těžko přežili“Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je psi-na-voditku.jpg.

Nový domov pro oba

Nakonec se opravdu podařilo pro oba pejsky najít vhodnou rodinu, a tak si na konci září manželé Robb a Joannie pro dvojici přijeli, aby si je odvezli k sobě domů. Štěňata dostala nejen nový domov a milující páníčky, ale také i nová jména. Od této chvíle se jim říká Jethro a Abby a mají se čile k světu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Zobrazit další články