Při renovaci starého domu našli dělníci nečekané překvapení v komíně. Nabídlo jim to zajímavý pohled do minulosti

Starý dům může nabízet spoustu skrytých tajemství, ale to, které našli dělníci při opravě komínu. Bylo jedno z těch nejhezčích. Kvůli tomu jaké poselství v sobě neslo.

                   

Různá poselství přináší život denně. Takové dostali i dělníci, kteří se věnovali běžné rekonstrukci domu, které se normálně dělají a je to pro ně už rutina. Čekalo na ně, ale speciální překvapení, které jim nabídlo pohled do budoucna. Navíc jim ukázalo hodnoty lidí, kteří v té době žili. Nabídlo jim se nad tím zamyslet a sáhnout si do vlastní duše a vrátit se nohama zase zpět k zemi

Dopis z jiného století

Když začali dělníci v čele s Lewisem Shawem bourat dům v Cavershamu, očekávali to, co obyčejně, to znamená cihly, spoustu suti a také omítky. Ve starém komíně je kromě toho dokonce čekalo překvapení. V úplné vrchní části byl malý papírek se vzkazem. Na něm je vítal vánoční dopis pro ježíška, který byl napsán dětským písmem. To jaká přání se tam objevila všechny šokovalo.

Skromnost nadevše

Dopis z roku 1942 neobsahoval hromadu drahých dárku jaké si přejí děti v dnešní době, nýbrž pouze levné hračky. Dítě si například přálo pastelky nebo cínové vojáčky a indiány, hedvábné kravaty a pantofle. Dnes by to pro nás spíš byl menší dárek, ale v tom období to znamenalo něco velkého. Všechny přítomné to, proto donutilo zamyslet se, kam se v dnešní době poděla skromnost a proč rodiče dětem kupují stále více honosnější dárky.

i

Staré poklady

Takové podobné věci můžete najít na bleších trzích nebo v zastavárnách, a když se vám je podaří pořídit levně je to úspěch. Málo kdy se stane, že je najdete na podobných místech, to stejné potvrdil i demoliční tým. Oni přiznali, že většinou najdou pouze cigarety nebo schované balíčky s bonbony a útržky z novin. Tento objev je donutil zamyslet se nad vlastními hodnotami a možná je i trochu změnit.

Doba se neustále mění, a proto si ale musíme na druhou stranu uvědomit, že posun je normální. Příjmy se zvyšují a s tím i hodnota dárků pod stromečkem. Ale je dobré vysvětlit dětem, že dárky v hodnotách tisíců korun nejsou vždy samozřejmostí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Aneta

Zobrazit další články