Nechte se inspirovat vzorovanou podlahou složenou z mincí

Žena, žijící ve Spojených státech amerických, Tonya, měla k dispozici velké množství drobných mincí a když přemýšlela nad jejich využitím, napadlo ji, že by mohly posloužit jako stavební materiál v místnosti jejího domu, která již potřebovala vyměnit opotřebovanou laminátovou podlahu.

Tonya se inspirovala vzorovanými podlahami v muzeích a rozhodla se, že z mincí vytvoří něco podobného. Aby měla jistotu, že ji materiál v průběhu práce nedojde, nechala si v bance ještě pro jistotu jistou finanční sumu vydat v mincích určité hodnoty.

Potřebný materiál pro výrobu podlahy z mincí

Aby Tonya mohla úspěšně provést tuto atypickou rekonstrukci podlahy, potřebovala k tomu:

  • Dostatečný počet mincí ve dvou odstínech, světlém a tmavém
  • Klasické průmyslové lepidlo
  • Čirou epoxidovou pryskyřici
Imgur – Tonya Tooners

Postup

Tony nejprve vyčistila základový povrch a poté začala uprostřed místnosti rovnat mince do střídavého šachovnicového vzoru, kde se střídal určitý počet světlých mincí se stejným počtem mincí tmavých. K laminátové podlaze je Tony přichycovala pomocí lepidla.

Imgur – Tonya Tooners

Když se Tonya přiblížila do určité vzdálenosti od stěn, vzor změnila a nahradila ho klikatým vzorem, který vytvořil působivý kontrast a také okraj. Celé dílo vyžadovalo samozřejmě mnoho času a trpělivosti a jak sama Tonya přiznává, nejvíce práce jí daly rohy místnosti, kdy musela vymyslet, jak je vyřešit. Když se jí ale podařil ten první, další už byly snazší.

Imgur – Tonya Tooners

Tonya byla při pokládání mincí dokonce natolik precizní, že všechny byly orientovány na stejnou stranu. Když byly všechny mince položeny a upevněny v podlaze, nastala poslední fáze, a to tvorba horní vrstvy. K té Tonya použila čirou epoxidovou pryskyřicí, která vrstvu mincí pod ní důkladně zafixovala, vytvořila bezpečný a pevný povrch a umožnila vyniknout barvám mincí, a to zejména tehdy, když do místnosti zasvítilo slunce a mince se rozzářily. Efekt byl opravdu působivý a bylo to přesně to, čeho chtěla Tonya dosáhnout. 

Obrázky: Imgur – Tonya Tooners

Další příspěvky

Předchozí příspěvek Následující příspěvek