Nejčastější chování, která zabíjejí vztahy, ještě než vůbec začnou

                   

Vztahy jsou složité a vyžadují tvrdou práci. Vydržet v nich je ještě složitější. Zdá se vám, že vaše vztahy nikdy nefungují? Mohlo by to být snadno proto, že je sami sabotujete, aniž byste o tom věděli. Zde jsou nejčastější typy chování, které lidem brání v navázání vztahů, které doopravdy fungují, trvají po mnoho let a jsou plné štěstí.

Špatné zkušenosti a nízká sebeúcta

Špatný rozchod může způsobit hodně škod do budoucnosti. Dávejte si na to pozor, protože byste mohli uvíznout ve světě negativity, lítosti a zášti. Léčení ze špatného vztahu může chvíli trvat a každý člověk potřebuje jiné množství času. Udělejte ovšem sobě i novému partnerovi laskavost a hoďte to za hlavu. Ujistěte se, že jste skončili se svým minulým vztahem, než se pustíte do dalšího. Negativita v novém vztahu není fér vůči žádné straně a věci pravděpodobně nebudou fungovat.

Říká se, že než začnete milovat někoho jiného, musíte se nejdříve naučit milovat sami sebe. A je to rozhodně pravda. Pokud bojujete s nízkou sebeúctou, může to zcela zničit váš vztah. Než se nadějete, vaše nejistota přijde mezi vás a vašeho partnera. Pokud s tím bojujete, zaměřte se na chvíli pouze na sebe. Není to známka sebestřednosti, ale jen péče o vlastní tělo a duši. Než vůbec začnete hledat partnera, najděte způsob, jak se milovat.

Hluboké rány z dětství nebo příliš vysoký standard

Podle psychologů většina lidí nemá partnerské problémy, ale problémy z dětství, které s sebou táhnou do všech svých vztahů. Ať už jde o nějaký druh strachu, neschopnost důvěry nebo to, že jste se jako dítě nenaučili milovat. Traumatické nebo nešťastné dětství může snadno ovlivnit váš dospělý život, zejména vztahy s partnerem, přáteli i dětmi. Pokud je ve vaší minulosti něco, s čím jste se nevypořádali, věnujte nějaký čas uzdravení a zkuste navštívit i odborníka, který vám může pomoci.

Vysoké nároky jsou v dnešní době velmi běžné a je to velký problém. V práci je to užitečné, ale pokud je váš seznam příliš dlouhý, v případě vztahu bude jeho dosažení nereálné. Je dobré vědět, co chcete, ale neodepisujte někoho jen proto, že nesplnil některý z vašich bodů. Pokud jste zaneprázdněni tím, že jste příliš vybíraví, možná si necháte utéci někoho skvělého, kdo je přímo před vámi.

Strach a problémy s důvěrou

Bez důvěry jednoduše nemůžete mít zdravý vztah. Někdy to může být velmi těžké, zejména pokud jste nikdy neměli podporu v rodině nebo pokud je ve vaší minulosti něco zlého. Můžete být zranění a důvěřovat další osobě bude těžké, ale musíte se to naučit. Někteří lidé mají strach z budoucnosti do takové míry, že ji nenechají přijít. Stěhování, svatba a děti jsou velké a děsivé milníky v životě, ale věřte tomu, že budou nádherné, když překonáte svůj strach.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Psychologytoday.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Marián Žitný

Zobrazit další články