Nejčastější finanční chyby mladých lidí. Takto nikdy nezbohatnete

                   

Učíme se celý život, dělat chyby je lidské a především v mládí logické. Důležité je se z nich poučit a snažit se je neopakovat. Popřípadě vyhledávat informace, které nám v určitých životních situacích pomohou. Pokud jde o přešlapy ve financích, získat kontrolu nad správou vašich peněz vyžaduje zkušenosti. Část těchto zkušeností bohužel někdy může zahrnovat i chyby, jako je například vytvoření dluhu na kreditní kartě. Abychom vám pomohli vyhnout se některým nástrahám, uveřejňujeme nový průzkum, který se zeptal více než 1 000 dospělých, jaké finanční chyby udělali ve svých 20 a 30 letech.

Příliš velké výdaje na bydlení

Asi 10,3% respondentů potvrdilo, že si po škole našli bydlení, za které měli ty největší výdaje, ať už šlo o hypotéku nebo pronájem bytu.

Žádný finanční plán

Žijete od výplaty k výplatě a nemáte žádný finanční plán. Ačkoli se to na začátku může zdát zbytečné, i pár ušetřených stovek vám další měsíc může pomoci. Je potřeba myslet dopředu, abyste se nedostali do finanční propasti.

Nedostatek úspor pro domácnost

Mladí lidé si příliš neuvědomují, že se v jejich domácnosti může cokoli porouchat a je třeba to za nějaký finanční výdaj opravit. Bohužel se často nejedná pouze o prasklou žárovku, která vás může stát pár korun, ale o spotřebiče, jako je pračka, lednička, mikrovlnná trouba atd. Tady už se můžeme pohybovat v rámci tisícovek, které spousta mladých lidí našetřených nemá.

Odhad nadstandardních příjmů

Spousta mladých lidí se domnívá, že první práce s sebou přinese vysoké příjmy. Tak to ale bohužel zpravidla není, proto určitá životní úroveň klesá a je potřeba začít počítat.

Založení více kreditních karet

Kreditní karta nabízí rychlé získání peněz, které je ale potřeba každý měsíc vracet. Je důležité si uvědomit, že celou částku máte k dispozici v podstatě ihned a každou platbu a výběr z kreditní karty je potřeba vrátit další měsíc i s úroky.

Žádné úspory

Tento bod v podstatě souvisí se všemi předešlými. Ať už chcete nebo ne, je potřeba si šetřit peníze. Nemusíte být žádní škudlilové, není potřeba sedět na penězích, chápeme, že si je chcete také užít, ale snažte se dávat si určitou částku stranou. Do budoucna vám to pomůže nedostat se do svízelné  finanční situace.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Bestlifeonline.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Martina Motlová

Zobrazit další články