Na první pohled vypadá jako obyčejný kůň. Když se ale podíváte zblízka, zcela jistě si ho zamilujete

Tento druh koně je považován za nejkrásnější na světě. Jedná se o ohrožený druh fríského koně, kterých je na světě už jen pár.

                   

Koně byli odjakživa považováni za nejkrásnější zvířata na světě. Nepatřili ale mezi výstavní kousky, jako je tomu dnes, ale věrně sloužili svým pánům v bitvách, což většinu z nich stálo život. Později byli koně součástí téměř každého zámožnějšího hospodářství. Statnější druhy byly využívány na polích, jiní byli předurčeni k jezdeckým soutěžím. Tento kůň však patří mezi vzácné plemeno, které bylo několikrát zachráněno před vyhynutím.

Vzácné plemeno fríského koně

Zezadu vás ničím zvláštním neohromí, nijak se totiž neliší od jiných. Když se ale otočí, váš pohled zůstane v úžasu. Tento nádherný černý kůň je plemeno fríského koně a ne nadarmo získal majestátní jméno Frederik Veliký. Jakmile se dá do pohybu, neodtrhnete zrak od jeho svalnatého těla a překrásně lesklé černé kůže. Jeho sytou kvalitní hřívu by mu záviděl kdejaký milovník dlouhých vlasů.

i

Kůň má i vlastní facebookovou stránku

Frederik působí jako skutečný šlechtický kůň. Svou krásou už uchvátil nespočet obdivovatelů, a tak se jeho majitel rozhodl, že mu založí vlastní facebookovou stránku, kam umisťuje jeho fotografie. Frederik si získal už 66 000 fanoušků, kteří s úžasem sledují jeho majestátní pózy. Je považován za nejkrásnějšího koně na světě. Jeho majitel je na něj právem hrdý a rád se s ním chlubí celému světu.

i

Vyhrává jednu soutěž za druhou

Frederik je zástupcem vzácného plemene fríského koně. Tento druh byl již třikrát na pokraji vyhynutí. Což opět potvrzuje jeho jedinečnost. Hrdý majitel s Frederikem hodně cestuje a bere ho na všechny různé soutěže a přehlídky, které kůň s přehledem vyhrává. Pokaždé svou krásou uchvátí všudypřítomné a získá si srdce poroty i diváků.

Jeho majiteli byla již několikrát nabídnuta velmi vysoká částka za jeho prodej, ten se ale Frederika rozhodně nehodlá vzdát. Je si moc dobře vědom toho, že jeho hodnota je nevyčíslitelná. Tento černý velikán je skutečný král mezi koňmi. Následující video je sestřihem jeho nejlepších fotografií a krátkých záběrů z jeho života. Podívejte se na něj a uznejte sami, že není snadné na něm nenechat oči.

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Zobrazit další články